ŞAİRLER YAZARLAR KİTABI ÇIKTI

ŞAİRLER YAZARLAR KİTABI ÇIKTI

Hatay'da yaşayan, Yerköylü  gazeteci-yazar-araştırmacı Erhan Palabıyık memleketi olan Yozgat-Yerköy ilçesi için 711 sayfalık araştırma eseri olan  "Yerköylü, Şairler Yazarlar ve Ozanlar" eseri yayınlandı. Eserle ilgili olarak Palabıyık şunları ifade etti: 

"Ekonomik nedenlerden dolayı çok az sayıda basımı yapılan kitap okurlarla buluşuyor. 37 Yerköylü Şair, Yazar, Ozan'ın yer aldığı araştırma eserim alanında şimdiye kadar yapılan ilk çalışma olma özelliğini taşıyor. Yeni kitap çalışmalarım var. Yozgat yerel dil sözlüğü kitabını da yayınlamaya hazırlanıyorum."   

"Sponsor bulmakta zorlandığımı ifade etmek isterim. Bir yıllık bir emeğimin karşılığı olan kitaptan ancak 100 adet bastırabilecek kadar maddi bir destek bulabildim.  Yozgat Kültürel altyapısını tamamlamamış illerin arasında;  bu konuda Yozgatlı yöneticilerin eser sahiplerine destek olmalarının gerektiğini ifade ediyorum."  

 "Kitabının önsözünde şunları ifade ettim: "Yerköy, şairler, yazarlar ve ozanlar" adlı kitabımız  zor koşullarda hazırlandı. Bir yıllık bir araştırma, derleme, düzenleme sonrasın da  yayınlanabildi. .Bu süreçte eğer, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz olmasaydı bu kitapta kesinlikle, oluşmayacak ve  basılmayacaktı. Katkı ve emeğine teşekkür ediyorum. "Memleket sever, Yerköy sever insanlara buradan yürekten  teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum." 

"Eserde 37 Şair, yazar, araştırmacı, halk ozanı, halk aşığı, gazeteci, bilim adamı,insanımıza yer verdik.Hepside birbirinden ayrı düşünce ve yapıda olan bu insanlar bizim değerlerimizdir. Bu kitap aynı zamanda Yerköy, kültür, sanat, edebiyat nvanteridir,araştırmacılara, gençlerimize bir mirastır. Bu kitaptan hiçbir maddi gelirim olmamıştır, bunu buradan özellikle  aktarmak istiyorum. Yapılan desteklerle ancak kitabın basımını gerçekleştirebildim, bir yıllık emeğim tüm insanlara, okurlara helal olsun. Şimdi Sekili Köyü tarihini hazırlıyorum bu kitabı kendi imkanlarımla çıkaracağım."   

"Kitapta yer alan tüm insanlar bizlerin birer değeridir, bir çoğu Yerköy'ü, Yozgat'ı,Türkiye'yi konu almışlardır,aydınlarımıza,edebiyatçılarımıza, Sanatçılarımıza sahip çıkalım,onların adlarını cadde ve sokaklara,meydanlara verelim."

"Kitap da şu şair, yazar ve ozanlar bulunuyor:Yerköy ilçesini kuran ve Milli Kurtuluş Savaşının kazanılmasında cephelerden cephelere koşan üsteğmen Ali Galip Gençoğlu,Tanınmış Romancı Nail Abbas Sayar,Yazar Arslan Tekin,Ünlü halk ozanlarından Muharrem ve Neşet Ertaş, Türkiye genelinde tanınan Gazeteci-Yazar Saygı Öztürk, Tanınmış Yazarlardan, Öner Yağcı, Karikatürist Asaf Koçak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - Dekanı Kürşat Zorlu, Prf.Dr Erdoğan Altınkaynak,Tanınmış Şair-Şükrü Erbaş, MHP Eski Milletvekili Mehmet Gül, Şair- Memduh Şenol,Gazeteci-Seyfi Çelikkaya, Şair-Şahin Bağcı,Gazeteci-Sinan Demirok, Şair- Mehmet Başer, Gazeteci-şair-Ahmet Sargın, Aşık Meczubi- Nuri Doğruyol, Şair Hasan Bozkurt, Şair,Ali Doğruyol, Aşık İlyas Koç ve İbrahim Koç,Ünlü Kemancı Hüseyin Öksüz,Halk Sanatçısı-Kadir Öğren,Halil Nihal,Halk sanatçısı-Yüksel Nihal,Şair Recep Özcan, Aşık Çelebi Yardım, Şair-Yaşar Demir, Araştırmacı-Osman Bağcı, Gazeteci-Yazar-Araştırmacı-Erhan Palabıyık, Şair-Esat Alp, Çevirmen-Faik Sağlam, Şair-Ahmet Cansever gibi isimler bulunuyor."

"Hepinize Hatay'dan sevgilerimi, saygılarımı, selamlarım iletiyorum." Erhan Palabıyık. 

Araştırmacı, gazeteci, yazar  Erhan Palabıyık'ın yayınlanmış bir çok eseri bulunuyor. Yeni eserinin hayırlı olmasını diliyoruz. Mustafa Avcı 

16 Haziran 2021 Çarşamba tarihinde eklendi ve 161 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız