Teknolojinin Gelişmesi Gençlerin Meslek Edinmesini Engelliyor

Teknolojinin Gelişmesi Gençlerin Meslek Edinmesini Engelliyor

Yozgat'ta  erkek kuaförlüğü yapan Gökhan Erkek Kuaförü İşletme Sahibi Gökhan Karaaslan, teknolojinin gelişmesi ve gençlerin sosyal medyada daha fazla vakit geçirmesiyle birlikte kuaförlerin de çırak bulmakta zorluk çektiğini belirtti. 

Yozgat'ta küçük yaşlardan beri erkek kuaförlüğü yapan Karaaslan, çağın değişmesiyle birlikte kuaförlerin de birçok meslekte olduğu gibi çırak bulmakta zorlandığını söyledi. 

Gençlerin genellikle teknolojik aletlerle bağlantılı olarak sosyal medyada vakit geçirdiğini ifade eden Karaaslan, Ailelerin, çocuklarının boş zamanlarını değerlendirerek meslek edinmeye teşvik etmesi gerektiğini belirtti. Karaaslan, kuaförlüğün gelecekte popüler bir meslek olacağını da sözlerine ekledi. 

"MESLEKTE BÜYÜK BİR ÇIRAK AÇIĞI VAR" 

Alttan yetişen olmadığı için kuaförlük mesleğinin gelecekte popüler olacağını ifade eden Karaaslan, "Bizim zamanımızda bu imkânlar yoktu. Şimdi gençler berberliği, kuaförlüğü tercih etmiyor. Genellikle aileler de çocuklarına hep üniversite okutmaya çalışıyorlar. Bu tür mesleklere ise yönlendirmiyorlar. Meslekte büyük bir çırak açığı var. Böyle devam ederse 10 yıl sonra kuaförlük sektörü alttan yetişen olmadığı için çok değerli olacak" şeklinde konuştu. 

"DÜNYANIN NERESİNE GİDERSEK GİDELİM BU MESLEĞİ YAPABİLİRİZ" 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gençlerin ilgi alanlarının da değiştiğini söyleyen Karaaslan, konuyla ilgili olarak şunları aktardı: 

"Teknolojinin gelişmesiyle çocuklar telefonları ellerinden düşürmemeye başladı. Bu sebeple çırak geldiğinde de iş yerine telefona yöneliyor ve dikkati dağılıyor. Ücretler de eskisi gibi değil, artık yüksek. Bizim mesleğimiz altın bilezik gibi, dünyanın neresine gidersek gidelim bu mesleği yapabiliriz." Selma Arslan 

15 Haziran 2021 Salı tarihinde eklendi ve 126 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız