"Yönetime, teknik heyete ve takıma sahip çıkmalıyız"

Yozgatspor 1959 FK Kulübü Başkanı Kazım Arslan, takımın durumu ve önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

"Yönetime, teknik heyete ve takıma sahip çıkmalıyız"

Yozgatspor 1959 FK Kulübü Başkanı Kazım Arslan, takımın durumu ve önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

Bulundukları konumun kendilerini de hoşnut etmediğini ancak Yozgatspor'un daha önce de böyle sıkıntılı süreçler yaşadığını hatırlatan Arslan, sosyal medyada yapılan ve haddini aşan eleştirilerle bu durumdan çıkılamayacağına dikkat çekti.

Arslan, "Eğer bu durumdan çıkmak istiyorsak elbirliği yapmalı, yönetime, teknik heyete ve takıma sahip çıkmalıyız" dedi.

Ligde son sıralarda bulunan ve galibiyet almakta zorlandığı için düşme korkusu yaşayan Yozgatspor'un içerisinde bulunduğu durum hakkında açıklamalar yapan Kulüp Başkanı Kazım Arslan, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Arslan," İnşallah bu sıkıntılı dönemi Yozgatspor'a layık olduğu yerlere getireceğiz bundan zerre kadar endişemiz yok. Şanssız bir sezon yaşıyoruz kötü bir başlangıç yaptık. Ancak siz de biliyorsunuz ki kötü oynamıyoruz ama kötü bir başlangıç yaptık. Ama kötü bir takım değiliz ama aldığımız neticeler kötüdür ama futbolda esas olan alınan neticelerdir. Alınan bu sonuçlar tabii ki ziyadesiyle bizi de üzüyor ama biz sorumlu insanlar olarak inşallah en kısa zamanda gerekli çalışmaları yaparak Yozgatspor'u en yakın zamanda layık olduğu yerlere getireceğiz. Tabii bu noktada olması gereken birlik ve beraberlik içerisinde olmaktır. İçerisinde bulunan durum itibariyle insanların birbirlerine kötü konuşmalarının Yozgatspor'a kazandıracağı bir şey yoktur. Şu an itibariyle Yozgatspor'da bir değişiklik olması söz konusu değildir. İlk yarıyı bu oyuncularla bitireceğiz bu bir gerçektir. O nedenle de bu takıma sahip çıkmaktan başka bir yol yoktur. Durum böyle iken yönetimi hedef alan, futbolcuları, teknik heyeti hedef alan, maksadını aşan beyanatları kabul etmiyoruz. Herkesin sağduyulu hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Dün İstanbul'da bir maç oynadık Halide Edip Adıvarspor ile. iyi bir maç oldu galip gelmek istiyorduk ama olmadı. İstanbul'dan alınan 1 puan iyi bir sonuçtur ama bizim bulunduğumuz ortam gereği itibariyle bu sonucu bile başarı olarak kabul edemiyoruz. Takımımız birçok gol pozisyonuna girdi ama atamadık konuşacak bir şey yok yapacak bir şey yok. Biz yolumuza bakmak zorundayız. Ama henüz takım İstanbul'dan yola çıkmış iken bazı klavye delikanlılarının yönetimi, teknik ekibi, takımı hedef alan ve haddini aşan paylaşımlarını kabul etmiyorum. Orada yapılan kötü konuşmaları, yapılan hakaretleri sahiplerine iade ediyoruz. Kötü söz sahibinindir. Bizim bunlarla uğraşacak zamanımız yok biz önümüze bakmak durumundayız. Yozgatspor'a zerre kadar katkısı olmayanların, kılını kıpırdatmayanların, başarısızlığını kenarda ellerini ovuşturarak bekleyenlerin, Yozgatspor'un başarısızlığından nemalanmak isteyenlerin, zorluklara, imkansızlıklara, yokluğa mahkum edip tekrar kurtarıcı gibi ortaya çıkmak isteyenlerin bu kulüp üzerindeki emellerini gerçekleştirme şansı yoktur biz bunları kesinlikle prim vermiyoruz. Yozgatspor'u zorluklara mahkum edip tekrar bir kurtarıcı gibi ortaya çıkmak ahlaki değildir. Birilerinin Yozgatspor'a yardım etme gibi bir niyeti varsa biz de onlara teşekkür ederiz. Kulübe bir kuruş bile yardım edenlere çıkıp teşekkür ediyoruz. Yozgatspor'un başarılı olmasını isteyenler arkadan Yönetimin, teknik heyetin kuyusunu kazmaya çalışmaz, oyuncular hakkında kötü konuşmaz. Hiç kimse Yozgatspor üzerinden kötü konuşarak ucuz davranışlarla kendine alan açmaya çalışmasın. Onlara itibar etmeyiz, meydanı onlara bırakmayız kimse merak etmesin. Yozgatspor'u zorluklara mahkum edip sonra Yozgatspor üzerinden emellerine ulaşmak isteyenlere verecek kulübümüz yok. 

Bir kulüp istemenin yolu bu değildir. Sosyal medyadan gençleri kışkırtarak ismi belirsiz bir takım sitelerden Yozgatspor sitelerinden yönetime ahlaksız şeyler yazdırmayı ahlaki bulmuyoruz. Samimi eleştirileri kabul ediyoruz ama diğerlerine asla eyvallahımız yok. Benim kitabımda başladığım işi yarım bırakmak, başarısızlık yok. Yozgatspor olayı da böyle olacak bütün engellemelere rağmen, kışkırtmalara rağmen biz Yozgatspor'u layık olduğu yerlere taşıyacağız. Bizim kurusıkılara karnımız tok onlara verilecek kulübüz de yok. Bizim şu an da 80 üyemiz var. Gelirler 81 üye yaparlar aidatlarını da öderler kulüp yönetimine talip olurlar. Yaklaşık 1,5 yıldır cebinden para harcayan, mücadele eden benim yönetimime kimsenin hakaret etmeye hakkı yoktur. Bu yönetim görevini yapıyor bize güvenmeyenlerin, cebinden beş kuruş koymayanların b kulübe talip olma hakkı da yoktur. Bize güvenmeyenlere biz de hiç güvenmiyoruz."

18 Kasım 2020 Çarşamba tarihinde eklendi ve 572 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız