BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL SAHİBİ ONLAR

Meltem Kavak

Meltem Kavak

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı günlerden geçtik. Bizim için var olan Mehmetçikleri Peygamber efendimizin şefaatine nail eyledik. Acının tarifi asla olmaz. Ateş düştüğü yeri yakar. Bizlere sadece dumanı gelir o kadar. Tüm Mehmetçiklerimizin mekânları cennet olsun inşallah.

Ne mutlu bu yiğit ailelere ki evlatları cennette olacak ve her bir Mehmetçiğimiz onlar için şefaatçi olacak. Bizler maalesef ki bu dünyayı düşünüyoruz. Gerçek ebedi alem baki olan hayatı düşünmüyoruz. Bu yiğitleri düşündüğümüzü sanıyoruz, üzülüyoruz. Oysa ki onlar büyük bir makamla şerefliler. Onlar adına sevinmemiz gerek. Aileler adına üzülmemiz gerek. Onlar gidenlerin yokluklarına elbette ki alışmaları imkânsızdır. Rabbim ailelere sabr-ı cemil ihsan etsin..

Bizlerin ne işi var Suriye de diyor birçok kimse. Asla kınamıyorum elbette ki bu söylemler insanların kafalarında dolanabilir nitekim dolanmalıdır da. Canlar ebedi yani baki olan âleme yolcu oldular. Eğer kişiler bunu sorgulamasaydı daha çok üzülürdüm. Bu Vatan topraklarında bizler için canını feda eden yavruları kimse sorgulamıyor diye.

Cevaba gelelim bizler asla başkasının topraklarında kulaç atmıyoruz. Biz kendi sınırımızı muhafaza ediyoruz. Yapmamız gerekeni yapıyoruz. Eğer askerlerimiz orda olmasa bizim sonumuz Suriye'den- Iraktan beter olurdu.

Bizim için var olan gerek kara, gerek hava kuvvetlerimizi Rabbim korusun, muzaffer kılsın ordumuzu.

Kızım 7 yaşında var yoktu ben yine televizyon başında şehit cenazelerinde gözyaşı dökerken. Üzgün ifadeyle geldi yanıma. Anne ağlama lütfen, beni de ağlatacaksın bak, kapat şu televizyonu, dedi. Sonra devam etti. Neden silah üretirler ki anlamıyorum. İnsanlar, insanları öldürünce üzülmüyorlar mı?. Ben olsam tüm silah fabrikalarını yok ederim. Ve sonra kimsede kimseyi öldürmez dedi.

Evet, 7 yaşında ki bir çocuğun annesini gördüğü andaki çocukça düşünceleri. Kimler silah üretiyorsa ve bu silahları utanmadan satıyorsa işte bu kimseler katildir. Şu an ki Corona virüsi gibi birileri bu virüsü çıkardı.

İlerleyen zamanlarda efendim biz ilacı bulduk gelin alın diyecekler. Bariz şekilde bu insan kılığına girmiş kimselerin kim oldukları da ortada. Sinyalleri geçen gün basın açıklamasıyla verdiler.

Diğer devletlerin en büyük oyunu sağlam olan Türk Milletini bölük bölük bölüp. Vatanımızı yok etme çabalarıdır.

Şunu herkes bilsin ki bu Vatan bölünmez bir halkanın içindedir. İçerde ve dışarda bölmeye çalışanlar kendi açtıkları kuyulara düşeceklerdir.

Bizleri koruyan yiğitler her daim var olacaktır. Ki buda gözüküyor ki gökten inenler eşliğinde.. Rabbim sen çok büyüksün birçok savaşı bizler tek başına götürmüyoruz. Şehitler asla ölmezler, onlar hep diridirler bizimleler.

Rabbim Bahar Harekatını ülkemize hayırlı kılsın. Birliklerimizi Muzaffer eylesin. (AMİN)

7 Mart 2020 Cumartesi tarihinde eklendi ve 395 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız