SİYASET ÇOK KONUŞMAK DEĞİLDİR

Ahmet Büyüksoy

Ahmet Büyüksoy

2019 yılı sağda ve solda yeni liderlere gebe gibi gözüküyor. Bir dönem Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapan ve bir çok kişi tarafından tanınmayan Ekrem İmamoğlu, seçimlere 3 ay kala bazı Ak Parti'liler tarafından sergilenen saldırgan tutum ve söylemleri ile lidere dönüştürdüler.

Aynı mihraklar yapılan hatayı Ali Babacana karşı yaparlarsa 2'nci bir lider doğmasına engel olamazlar. An itibariyle AK Parti hala bu agresif tutum ve söylemlerinden ders almalı değilmidir? Siyasetin bir gerçeği de; çok konuşmak değil mantıklı konuşup doğru hareket etmektir.

Şahsen ben, akşam evime vardığımda bazı televizyonlarda yapılan haber, yorum, açık oturumlar, karşısında sıkılıyorum. Programlarda konuşmacıların yaptığı haber ve yorumlar insanı çileden çıkartıyor.

Aman Yarabbi!

Algı operasyonunun bu kadarına da pes doğrusu.

Adam diyor ki; İstanbul seçimleri kaybedilirse Kudüs düşer. Bir diğeri, İstanbul seçimleri kaybedilirse Mekke düşer. Bir aklıevvel Ali Babacan parti kurarsa; zillet ittifakına yeni bir illet ilmiklenir diyor.

Bunlara ne gerek var? Bu güne kadar yüzlerce, binlerce Ali Babacanlar, İmamoğulları geldi ve geçti. Şairin de dediği gibi; "Baki kalan bu kubbede bir hoş seda imiş" Bıraktılarsa ne a'la, ne güzel.

Zaten milletimiz gereğini yapıyor. Yetmez mi? Bazı borazanlara ne gerek var kırıp dökme adına. Bunun yerine halktan kopmadan, istişareye önem vererek, aka kara, karaya da ak demeden, ayaklarınız yere basıp eski dostları terkedip yeni dostlar edinmezseniz korkuya gerek yoktur.

Aksi halde; kimse çoğunluyla övünüp oy yüzdelerine güvenmesin. Büyüklerimizden duyduğumuz gerçeklerden bir tanesi de şudur; Eğer öyle olmuş olsaydı 700 milyon ineğe tapan Hindular haklı olmuş olurdu. Hindistan da "Ölüleri yakalım" diyenler çok olsa da biz ölülerimizi yakamayız.

Başka bir ifadeyle yamyamların diyarında ölülerini yiyenlerin yüzde yüzü olsa çoğunluk orada diye ölü eti yemez, onların sofrasına oturamayız. Bu ülke hepimizin, hepimize yeter ve artar. Yeter ki gönül incitmeyelim.

Nedir bu kısır döngü Allah aşkına! Bu günün Müslümanları Allah'a inanıyorlar ama Allah'ın emrettiği gibi yaşamıyor, batının istediği gibi yaşıyorlar. Müslüman, Allah'a inanıp batının istediği gibi yaşayamaz. Sistem koyucular yılan gibi kabuk değiştiriyorlar, kardeşi kardeşe vurduruyorlar, devamlı bölüyorlar ve küçültüyorlar. Bizde maalesef "Müslüman'ın topuna da gâvurun topuna da maşallah" diyerek, alkışlıyoruz. Vesselam...

11 Temmuz 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 330 kez okundu

Yazarın son yazıları...

tümü

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız