Son Dakika

BENİM CUMHURBAŞKANIM DA TAYYİP ERDOğAN

Ekmeleddin Beyin CHP tarafından Cumhurbaşkanı adayı olarak öne sürülmesi dindarları da solcuları da şaşırttı.CHP gibi dine mesafeli hatta karşı bile desek yanlış olmaz (dindarları kamusal alandan atan bir parti ) Kemalist rejimden Mısır’a kaçan Şeyh İhsan Efendinin oğlu Ekmeleddin Beyi aday olarak gösterdi.Ekmel Beyin aday olarak gösterilmesi CHP’nin dine karşı dindarlara karşı tutumunda ki yumuşamadan kaynaklanmadığına göre CHP’nin ve Kılıçdaroğlu’nun tükenmişlik sendromu ile dindar Tayyip Erdoğan’a karşı muhafazakar ama ipleri başkalarının elinde olan bir adamı piyasaya çıkarıp dindar insanları yanıltarak oylarını toplamaktan öte bir anlam taşımıyor.Ekmel Bey Cumhurbaşkanı adaylığını Tayyip Erdoğan’a borçludur. Normal şartlar altında CHP Ekmel Bey’e en ufak bir görev verir miydi? Nitekim 28 Şubatta İstanbul Ãœniversitesindeki kürsüsü kapatılmış.Sol tarafından Ekmel Bey ne zaman değer kazanmış ? Dindar,bağımsızlık taraftarı vesayeti yıkmak isteyen Erdoğan’ın önünü kesebildiği ölçüde önemli.

KAZANAN VE KAYBEDENLER

Türkiye genel seçim havasında bir yerel seçim yapmıştır. Kazanan AKP nezdinde Türk milleti olmuştur. Milletimiz bu kritik süreçte sandığa koşarak iradesini ortaya koymuştur. Ayak oyunlarına ,çirkin ittifaklara ve her türlü karalamaya rağmen milletimiz basiretini göstermiştir.

BATININ ÇIKARLARI KARŞISINDA DEMOKRASİ

Mısır'daki katliam darbenin çirkinliğini ,vahşetini bir kez daha gün yüzüne çıkardı.Kukla Sisi meşruiyet için sokakları boşaltmak halk ise , iradelerine saygı gösterilmesini ,seçtikleri Cumhurbaşkanın Mısır'ı temsil etmesini ,yönetmesini istiyor.

DARBELER KİME YARAR

Abdülaziz Han'dan , Abdülhamid Han'a , Menderes'ten Erbakan'a kadar yapılan darbelerin karakterini incelendiğimizde bizi tek bir gerçeğe götürür.Milli İradenin susturulması ve Müslüman toplumlarının kendi geleceğini tayin edememeleri.Darbeler milli iradenin üzerine oturmuş kaya yığınlarıdır.Darbelerin dış bağlantılarına ,ve sonuçlarına baktığımızda bu sonuçlar gün gibi açığa çıkar.

ORDU KIŞLAYA HALK SANDIğA

Modern devletlerde milleti yönetmenin meşruiyeti milli iradedir.Milli irade ise sandık da belirlenir.Millet sandığa gider ve kendini temsil edecek kişileri seçer.Sandık bu sebeple çok önemlidir. İktidara gelmenin ve iktidardan gitmenin yolu ancak ve ancak sandıktır demokrasilerde, ülkemizde ve Mısır ?da Müslümanlar yıllarca sabrederek ve emek vererek tabiri caizse tırnaklarıyla kazıyarak iktidara geliyorlar fakat hukuksuz ve ahlaksız darbelerle ve darbe kalkışmalarıyla bütün hakları gasbediliyor.Meyve vermeden doluya tutuluyorlar.

TAHRİR VE TAKSİM

Osmanlıyı yıktılar.Yerine ise onlarca devlet kurdular.Müslüman halkların başına ise laik diktatörleri diktiler. Örnekleri ise Tunus da Bin Ali , Mısır da Mübarek ,Libya da Kaddafi ,Irak da Saddam Suriye de Esad ve benzerleri.Hepsi laik hepsi diktatör ve hepsi azınlık.Müslüman çoğunluğu başlarını eze eze yıllarca yönettiler.Bu diktatörler varlıklarını borçlu oldukları büyük güçlerin sözünü dinlememeye başlayınca domino taşı gibi devrildiler.

TEK ADAMLIK VE YAŞAM TARZI

Gezi parkı protestosu ayaklanmaya, hükümeti alaşağı etme operasyonuna dönerken pek çok şeyi ıskaladık. Demokratik tepki dedik, fakat protestocular kural tanımadı demokratik sınırları aştılar.

RAKI VE RUJ

Sayın Başbakan’ın Yeşilay toplantısında ayran milli içkidir demesiyle ,THY nın hosteslere kırmızı ruju yasaklamasıyla tartışmalar aldı başını gidiyor.

YARGIYA BASKI(N)

Bu gün Silivri’yi basan hakimleri ve Savcıları tehdit eden CHP milletvekilleri ,benim çocukluğumda ve gençlik yıllarımda hep şöyle derlerdi.