Son Dakika

ESKİ ZAMANDA ESKİLER VE BİZ

Kaybettiklerimizin arkasından sessizce baktık. Faydası olmayacak çırpınışlar yaptık elbette. Ahh, dedik. Tühh dedik. Vahh dedik. Sahi biz ne ettik. Hiç kendimizi yargıladık mı mesela. Giden değerlerimiz arkasından bir çaba harcadık mı ki!.

GÖMLEĞİN KALİTESİ

Bir gömleğin kalitesi kumaşından belli olur der, gömleği kullanan kişi. Oysaki gömleği diken derki gömleğin telası iyi olmasaydı. O güzel kumaş nasıl güzel duracaktı üzerinde. İki görüş ve iki doğru gözüken sonuç var şimdi.

İNSANLIĞINI KAYBEDEN İNSAN

Neden mi psikiyatri servisleri dolup taşıyor. İlaç şirketlerinin sahipleri göbek üstüne göbek yapsın diye. İnsanlığımızı yitirmemiz sayesinde. Kaçımız arıyoruz kaybettiklerimizi, kaçımız farklındayız ki!

İNSANOĞLU NERDESİN

Hangi saftasın ey insanoğlu,

ANI YAKALADIM İŞTE BAK

Eskiden anı yakalamak diye bir şey söylerdik. Elimiz de eski film rulosu olan fotoğraf makinalarıyla daha bir mutluyduk sanki. Anı doya doya yaşardık. Saatlerimizi elimizdeki aletlerle geçirmez sevdiklerimizin gözlerine bakar, onlarla sohbet ederek geçirirdi zaman. Evet yine nasıl geçtiği bilinmezdi. Nankördü zaman silsilesi.

HASTA OLMA HASTALANIRSIN

Konu sağlık olursa yazmamak olmaz elbette. İnşallah bu yazacaklarım suya yazmak gibi olmaz. Geçtiğimiz günlerde talihsiz ufak bir kaza geçirdim. İşaret parmağıma dört tanecik dikiş atıldı. Buradan ufak bir uyarıda bulunayım acele asla etmiyoruz iş yaparken.

SOKAK ÇOCUğU YOKTUR ÇÜNKÜ SOKAKLAR ÇOCUK DOğURMAZ

Kafamızı kaldırmadan yürümek mümkün olsa da o şekilde yürüsem diyorum bazen. Caddeler de, kaldırım kenarlarında, köprü altlarında, virane olmuş evler de. Onları görmemek mümkün mü? Bu çocukları sokaklar mı doğuruyor da isimleri her birinin sokak çocuğu.

GÜNLER HAFTALAR AYLAR VE SONUÇLAR

Engelliler Haftasıydı, Anneler Günüydü, Hemşireler, Ebeler, Babalar, Sevgililer, Polisler aklıma gelmeyen zorlamadan gelecek olan diğer günlere selam olsun. Gerçekten bu günler, haftalarla ne kadar duygusal ne kadar duyarlı bir insan olduğumuzu gösteriyor görmemek mümkün değil.

ÇOCUKLARIMIZIN DÜNYASIN DA KURAL VE CEZA KAVRAMLARI

Doğru tektir ama yanlışlar bir çoktur. İnsanların düşüncelerini indirgemiş olursak eğer. Ben şunu şu yüzden yaptım. Şu şöyle olduğu için böyledi gibilerinden mazeretlerden dolayı yanlışın cevabı sayısızdır. Oysaki tek doğru tek yanlış vardır.

ARI VE ÇİÇEKLERİ

İçinde yaşadığımız hayat üzerimize giydiğimiz elbiseden farksızdır bana göre. Birçok insan farklı elbiselerle karakterlerine özgün şekilde giyinirler. Kimse kimseye neden bunu giyiniyorsun deme lüksü bile olamaz. Kendimizle alakamız olmayan insanları hayatımıza katmamız tıpkı üzerimizde ki elbise gibi normal şeyler olmalıdır. Kimse şunu dememeli arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Bu olay şu an anlatmak istediğimle tamamen farklıdır.