Son Dakika

İyi bayramlar

Bir aylık sabrın sonunda bize hediye edilen bayramı yaşamaya geldi sıra… Yapıldı mı bütün hazırlıklar, tüm tatil planları. Bayramı mı yaşayacaksınız yoksa tatil mi nerde o eski bayramlar mı diyeceksiniz,yoksa bu bayram eskisinden de güzel yeni bir bayram mı yaşayacaksınız ?

Bayram

Ramazan Bayramı her gün tutulan orucun toplu bir iftara sevincini yaşatır. Günümüzde bayram demek, tatil demek. Büyüklerin elleri önceden öpülüyor, dost ve arkadaşlara telefon açılıyor veya mesaj atılıyor ve pek çoğumuzun bildiği gördüğü bayramları, yeni nesil çocuklarımız bilmiyor, yaşayamıyor. Hepimizin bildiği çok kullanılan bir cümle vardır, ‘bayramların eski tadı yok.’ Evet, gittikçe azalan bu tadı korumak, yaşatmak için hepimize görev düşüyor. Bizi biz yapan değerlerimizi unutmayalım, unutturmayalım.

ÇOCUKLU BAYRAM

Yine bir bayram vakti

4’üncü seneye adım atarken

Gazetecilik zor zanaattır, içinde olan bunu anlar.

Yozgat Ankara’nın Köyü olacak

Bir yanda Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, Yozgat’ta büyük çabalar içerisinde hayvancılığı geliştirmeye çalışırken, diğer tarafta Tarım İl Müdürlüğü hayvan sağlığı komisyonu hayvancılığa büyük darbe vurmakta.

BÖYLE OLMAZ...

Bu kadarı da çok fazla.

Sevgililer gününde esnaf umduğunu bulamadı

14 Şubat’ı bekleyen Yozgat esnafı umduğu geliri de, ilgiyi de bulamadı.

KAR YAğDI ÇİFTÇİ MUTLU OLDU

Kar yağmadı dedik…

Özel sektör yapsın Karayolları yamasın

Karayolları ekipleri, E-88 üzerinde yama çalışmalarını sürdürüyor.

OKULLARA DÜZEN GETİRİLMELİ

Gazeteleri incelerken, bir haber dikkatimi çekti.