Son Dakika

Gönüllerin adayı bir aday adayı; Sibel Yıldırım

Son yıllarda kabuğunu kıran, çevresine, Türkiye’ye hatta dünyaya açılan Yozgat yaşadığı değişim ve dönüşümün karşılığını her bakımdan görüyor.

BİZİM MUTEMEDİ HEM SOYMUŞLAR HEM VURMUŞLAR

Yazımın başlığı, Şener Şen’in filminden alıntı bir replik.

DERİNLERDE BİR YERDE

Adem baba ve Havva anamızın meşhur iki oğlu “Kabil” ve “Habil” arasında başlayan iyiliğin ve kötülüğün mücadelesi kıyamete kadar devam edecektir.

MOTTO (SLOGAN)

Evet, galiba ne olduysa papatyalara sırtımızı dönünce oldu.

ÇARŞI, “HÜSNÜ MÜBAREK’E” KARŞI

Mısır halkı, gün geçtikçe daha da hırslanıyor. Ekmek bittikçe, petrol tükendikçe, Bankalar çalışmadıkça, ana gıda maddeleri ve halk vasıtaları ortadan kayboldukça kızgınlık ve öfkelerinin derecesi artıyor. Artık kaybedecek hiçbir şeylerinin olmadığını düşünüyorlar. Aynen bir çok halk ihtilalde "açlık ve sefillikten başka kaybedecek bir şeyleri olmayanların" nice krallıkları ve imparatorlukları devirdiği görülmüştür.

MÜSLÜMAN GÖRÜNÜMLÜ YAHUDİLER

Bizimkilere göre herkes asil, herkes soylu.. Bir tek Avrupa'nın 'muhteşem' dediği Kanuni Sultan Süleyman'da asalet yok.

AKADEMİK FETVACILAR…

Bu zümre, milletin zihnini 'fetva manyağı' yaptı.

GENEL SEÇİMLER ÜZERİNE

Önümüzdeki genel seçimlerde Milletvekili aday adayları, Parti Genel Başkanlarının “liyakati” ile ya listelerde yer alacaklar yahut bir sonraki döneme şanslarını deneyecekler.

“ESKİ” YOZGATSPOR…

Ne günlerdi…

MUHTEŞEM SÜLEYMAN

Bugün farklı bir konuda yazmak istiyordum fakat son günlerde tarihimizi karalamaya yönelik meydana getirilmiş “Muhteşem Yüzyıl” dizisine dilim döndüğünce reddiye yazmak, reddiyenin de ötesinde ağza alınmayacak hakaretler etmek isterim. Ãœslubumuzdan ötürü üzülerek söylüyorum ki hakaretler edemeyeceğim paralelinde Muhteşem Süleyman’ı, bizlere bıraktığı eserleri yad edeceğiz.