Son Dakika

Hz. Muhammedin doğduğu gece

Muhterem Müslümanlar!

CHP iktidara gelemedi ama

“Oylarınızı şu partiye verirseniz CHP iktidara gelir. Dini değerlerimiz alt-üst olur” propagandasıyla 30 Mart mahalli seçimlerinde AKP milyonlarca oy aldı. Mahalli seçimler olmasına rağmen CHP ekseriyetin oyunu alamadı. İddia edenlerin iddia ettikleri gibi “CHP iktidar olamadı” ama Müslümanlıkta peygamberlere iman, inanmış olmanın esaslarından olmasına rağmen, iktidar partisi imanın bu esasına Amerikan şeytanlarını saldırtıyor.

TAHİR BÜYÜKKÖRÜKÇÜ HOCAMIZ

Bugünlerde ülkemizin önde gelen âlimlerinden ve âriflerinden Tahir Büyükkörükçü hocamızın ahirete irtihalinin üçüncü yıldönümünü yaşıyoruz. Merhum hocamız herkes gibi benim için de çok mana ifade eder.

HASAN EL-BENNA İSMAİLİYYE’DE

Hasan el-Benna İsmailiyye’ye gittiğinde ilk yaptığı oranın toplumunu gözlemlemek oldu. Şu teşhisi koydu:

ŞEHİT HASAN EL-BENNA’YI TANIYOR MUSUNUZ?

Benim bu dünya hayatımda örnek aldığım zatlardan biri de hayatını davasına adayan âlimlerden şehit imam Hasan el-Benna’dır. Onun için şehadetinin yıldönümünü de vesile ederek Allah’ın bu veli kulundan bahsetmek istiyorum. Bir de şu hususu ifade etmek istiyorum: Şehit Hasan el-Benna rahmetullahi aleyh hazretlerini her kesimdeki Müslümanın tanımasını talep ediyorum; velakin bütün öğretmenlerimin, din görevlilerimin, öğrenci kardeşlerimin bu şehidimizi tanımalarını, hizmetlerinden hisseyap olmalarını önemle talep ediyorum.

Ölü gıdıklanmaz

İbni Cevziyye rahmetullahi aleyh hazretleri:

Çift soyadlı gelinler

Zamanın birinde mü’min köylü vatandaşlarımızdan biri tarlasına hasat için çift sürmeye gitmiş. Hava da üşütecek kadar soğuk imiş.

Bütün ilimler Kuran’da mevcuttur

Hocanın biri cami kürsüsünden vaaz ederken:

Doğum gününün tarihçesi

Toplumda insanların bir türlü vaz geçemedikleri:

Her an imtihandayız

Dünya sahnesinin bir imtihan mekânı olduğunu hepimiz biliriz. Böyle olduğuna inanırız ve ölçülü bir hayat yaşamaya da gayret ederiz. Bu konu ile ilgili olarak Peygamberimiz Efendimiz’in verdiği çok ibretamiz bir örneği nakletmek istiyorum. Efendimiz Aleyhisselât-ü vesselâm buyurdular ki:Bizden önce yaşayan toplumlardan birinde aralarında biri ala tenli, biri kel, biri de kör üç kişi vardı. Allah-u Teâlâ onları sınamak için kendilerine insan suretinde bir melek gönderdi.