Son Dakika

Şehit Abdullah Büyüksoy'un ardından

Şehitler için diyorlar ki “Şehitler ölmez”.

Aç kollarını ey cennet, Aylan geliyor

Bodrum'da kıyıya vuran Suriyeli mülteci çocukların cesetleri Müslümanların yüreğini titretti.

Büyük Tezat

TRT Haber kanalını izlerken bir reklam gözüme iliştide seyrettim. Doğrusu hoşuma da gitti reklam güzel yapılmış. Reklamın ana teması tarım arazilerini koruyalım diyor.

İlkler Kabinesi!

7 Haziran seçimlerinden sonra oluşan tablodan bir hükümet çıkmamıştı. Sonunda Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan anayasal hakkını kullanarak erken seçim dedi.

Yangın varken Oh olsun diyemeyiz !

07 Haziran seçimleri sonunda kurulamayan hükümet nihayet geçtiğimiz gün kuruldu Sayın Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında yeni kabine oluştu. Ãœlkemize ve milletimize hayırlar getirir inşallah.

Saadetsiz, iktidar olmaz!

Malumunuz, 7 Haziran seçimlerinde hiçbir parti tek başına iktidara gelemedi. Akabinde meclis oluştu, başkanını seçti, sayın Ahmet Davutoğlu hükümeti kurmakla görevlendirildi, uzun uğraşlar verildi. Neticede güven oyu alabilecek bir hükümet kuramadı, sonunda görevi iade etti.

Heykellerde Dökülüyor

Birkaç gündür köşemde Yozgat da yapılanları, tamir edilenleri, yıkılıp yeniden yapılanları ve yok edilenleri yazıp duruyorum.

Sinan yapar, biz yıkarız

Bir önceki yazımızda yıkımcıları konu etmiştik.

Ey Yıkıcılar..!

İŞGEM nedir, bileniniz var mı? diye soruyorum. TSO eski başkanlarından Şenol Taştan zamanında 2007-2008 yılları arasında Şeyh Osman Mahallesinde, şimdiki Araştırma Hastanesinin güneyinde 20 ayrı işyeri, yaklaşık bir trilyon Türk Lirası bedelli dünya bankasından hibe desteğiyle yapılmıştı.

Bürokratlarıyla tanışmak isteyen vekil

Geçtiğimiz gün Yozgat Valiliği salonunda Yozgat masaya yatırıldı. Toplantıya siyasilerden Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Abdülkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer ve Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz katılırken. Yozgat'taki bürokratlar başta Sayın Vali Abdulkadir Yazıcı, yatırımcı kurumların bölge veya il müdürlüğü temsilcileri de orada hazır bulundular. Yozgat'ın geçmişi ve geleceği tartışıldı.