Son Dakika

HASTA OLMA HASTALANIRSIN

Meltem Kavak
meltem_kavak@hotmail.com

Konu sağlık olursa yazmamak olmaz elbette. İnşallah bu yazacaklarım suya yazmak gibi olmaz. Geçtiğimiz günlerde talihsiz ufak bir kaza geçirdim. İşaret parmağıma dört tanecik dikiş atıldı. Buradan ufak bir uyarıda bulunayım acele asla etmiyoruz iş yaparken.

Akşam 19.30 civarı Bozok Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittik. Sağolsunlar ilgilendiler. Sonrasında doktorumuz ilaçları almamız için reçete uzattı. Dedim nerde nöbetçi eczane demesinler mi. Şehir hastanesinin yanı. Şimdi Bozok Araştırmadan Şehir Hastanesi Taksi ücreti 24 TL tutuyor. Geçtiğimiz günlerde verdim. Çocuk Hastalara Bozok Araştırma bakmıyormuş. Dedim kendi kendime ben sabahı beklerim boşuna vermeyim 24 TL. Allah’ım beklemede ne bekleme oldu. Parmağıma batırılan iğnelerin etkisi geçti uyuşukluk gitti. Sabaha kadar acılar içinde kıvrandım. Uyumak şurada dursun. 24 TL nin hesabını çektim.

Düşündüm kendi kendime bu hastalar neden çekiyor. Keza İstanbul da öyle bir semtten bir semte nöbetçi eczane arıyorsun. Maddi manevi yıpranmak nedir burda. Tek başına yaşayan biri olsak eğer vay halimize. Ferin özün yok kendini atmışsın zor gücele taksiye sonra artık taktir taksicinin sana yardım ederse eder yoksa..

Şimdi şöyle teklifte bulunacağım devlet büyüklerime devlet hastanelerinin içinde nöbetçi eczaneler olsa da hastalar bu kadar sıkıntı çekmese. Benim cebimde param olduğu halde 24 TL nin hesabını yaptım sabahladım. Ya olmayan kardeşlerim neyin hesabını yapsın.

Yozgatta topu topu iki tane hastane var. Bu iki hastanenin kendine ait eczaneleri olsun. Yozgatta bulunan eczaneler. Hastanelerin içinde bulunan eczaneye ortak olsunlar. Dönüşümlü bu eczaneleri işletsinler. İnsanlarda böyle eziyetleri çekmesinler.

Eğer bu uygulama başlarsa gerçekten milyon kişiden dua alırım.

İkinci maruzatım Ağız ve Diş Hastanesi. Bunları yazmam için mi acaba karşıma böyle sorunlar çıkıyor bilmiyorum. İki gün önce kızımı götürdüm alt dişi oynuyor maalesef diğer diş alttan çıkmış gözüyor. Doktorumuz röntgen istedi alt dişi tam görebilmek için. Şimdi röntgen cihazımız arızalı dedi. Siz müracaatı ara ara arayın. Ne zaman yapılırsa gelirsiniz ondan sonra çekerim dedi.

Koca hastanede bir tane röntgen cihazının olması gerçekten ilginç geldi. 5 gün geçti bir başka bahara kalmadan cihazlar inşallah yapılır umuduyla.

Şaka bir tarafa yine Sayın büyüklerimden bir Yozgatlı olarak memleketime ikişer tane röntgen cihazı talep ediyorum. Yozgatlım madur kalıyor. Git gel yapmayalım artık.

Her işte kısmet var elbet benim gönderilecek başka yazılarım vardı. Kısmetim de dikişli parmağımla bunları yazmak varmış. Ben inanıyorum ki büyüklerim bu yazıklarımı okuyacak mazur atlarımız giderilecek.

Selam, Saygı, Muhabbetlerimle …


Bu yazı 24 Temmuz 2017 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.
Bu yazı 920 kez okundu.
Yazı Boyutu