İŞKUR'DAN GÖZ DOLDURAN ÇALIŞMALAR

İŞKUR'DAN GÖZ DOLDURAN ÇALIŞMALAR

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü gerçekleştirdiği faaliyetlerle işgücü piyasasında hem işverenlerin hem de işsiz vatandaşların yardımına koşuyor.

İl Müdürlüğü'nde görevli engelli iş koçu tarafından gerçekleştirilen toplu iş görüşmeleri ile engelli istihdamı tüm hızıyla devam ediyor. 20 Eylülde Yeni Mağazacılık A.Ş. (A101), 21 Eylülde Gimat firmalarının İşkur'da katıldığı görüşmelerde çalışmak isteyen engelli vatandaşlar işe yönlendirilirken 22 Eylülde Sorgun İnceoğulları ve Akçadağ İnşaat firmalarında çalıştırılmak üzere Sorgun Belediyesi İşkur Hizmet Noktasında görüşmeler gerçekleştirilecektir.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İl Müdürlüğü olarak işgücü piyasasının tüm taraflarına hizmetlerimizi aksattırmadan devam ettiriyoruz dedi. Yıldız, istihdam teşvikleri bilgilendirme ziyaretlerine devam edildiğini, işgücü piyasasını hareketlendirmek adına kurumumuz hizmetlerini daha etkin ve verimli yürütmek için çalışmalarda bulunup işverenlerimize işe yerleştirme, aktif ve pasif işgücü hizmetlerimiz hakkında İş ve Meslek Danışmanlarının bilgilendirme yaptıklarını ifade etti.
Yıldız, İşbaşı Eğitim Programlarının açılmaya ve denetlenmeye devam ettiği bilgisini verdi. Yıldız, işbaşı eğitim programı ile kursiyerlerin hem bir meslek öğreniyor hem de bu mesleği işbaşında uygulayarak nitelikli personel haline geldiğini ifade etti.

21 Eylül 2022 Çarşamba tarihinde eklendi ve 139 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız