OFİS KİRALARI BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE %80 SEVİYELERİNDE ARTI

OFİS KİRALARI BİR ÖNCEKİ YILA  GÖRE %80 SEVİYELERİNDE ARTI

Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Harun Evcimen mali müşavirlik ücretlerinde güncelleme hakkında açıklamada bulundu.

 

Evcimen 'Bilindiği üzere maalesef ülkemizde yılbaşındaki yaşam şartları ile şu anki arasında neredeyse bir çok ürün ve hizmette %100'e yakın artış yaşanmıştır. TÜİK'in son açıkladığı Haziran ayı verilerine göre TÜFE oranı bir önceki yılın aynı ayına oranla %78,62 oranında arttığı görülmektedir.  Yine TÜİK verilerine göre Yİ-ÜFE'nin bir önceki yılın Haziran ayına oranla %138,31 oranında arttığı görülmektedir.

Yaşanan bu artışlar karşısında 22.12.2022 tarih ve 31697 sayılı resmi gazetede 2022 yılı için yayınlanan Mali Müşavirlik asgari ücret tarifesi neredeyse iki katına yakın erimiş ve çok cüzi rakamlar haline gelmiş, içinden çıkılmaz bir hal almıştır.  Gelinen aşamada mesleki faaliyetlerimizi sürdürebilmek için gerekli gider kalemlerinden başlıca personel, kırtasiye, kira, elektrik, akaryakıt, doğalgaz, gıda, temizlik, ulaşım kargo vb. giderlerin  tamamında olağanüstü artışlar meydana gelmiştir. Dedi

Ofis Kiraları Bir Önceki Yıla  Göre %80 Seviyelerinde Artı

Evcimen' Birkaç örnek verecek olur isek asgari ücret 2021 yılına göre % 95 oranda artarak 2.825 TL'den 5.500 TL'ye yükselmiş, akaryakıt fiyatları 12 Lira seviyelerinden %100'den fazla artarak 25 TL seviyelerine gelmiş, ofisleri kira olan meslekteşlarımızın kiraları bir önceki yıla oranla %80 seviyelerinde artırılmış olup içinde bulunduğumuz bu durum karşısında istemeyerekte olsa ücret tarifemizde güncelleme yapmak kaçınılmaz olmuştur.

Müşterilerimizin büyük çoğunluğu ticaret erbabı olduğu için sık sık fiyat etiketi değiştirmek zorunda kaldıkları için bizi anlayışla karşılayacaklarını umuyoruz.

Ümit ediyoruzki bu durum ülke genelinde bir an önce son bulur ve normal seyrine döner. Bizde tüm sektörlerde olduğu gibi daha rahat ve huzurlu bir şekilde iş ve işlemlerimize devam ederiz.

Bu vesile ilede İslam aleminin, tüm meslektaşlarımızın ve müşterilerimizin yaklaşmakta olan Kurban Bayramlarını kutluyor tüm dünyaya, ülkemize ve şehrimize barış, sağlık, mutluluk, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum.' Şeklinde konuştu.

 

 

5 Temmuz 2022 Salı tarihinde eklendi ve 298 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız