Yozgat, Uluslararası Rafting Kulüpler Kupası yarışlarına hazırlanıyor.

Yozgat, Uluslararası Rafting Kulüpler Kupası yarışlarına hazırlanıyor.

Türkiye Rafting Federasyonu evsahipliğinde 16-22 Temmuz 2022 tarihleri arasında Yozgat'ta Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix'si (Uluslararası Kulüpler Kupası) düzenlenecek.

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde hazırlanan yapay parkurda 16-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix'si için ilçede heyecanlı bir hazırlık süreci yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın destekleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi işbirliği ile ilçeye kazandırılan yapay rafting parkuru uluslararası düzeyde gerçekleşecek yarışmaya evsahipliği yapmak için gün sayıyor. 

300'e yakın yerli ve yabancı sporcu,  antrenör, hakem ve teknik ekiplerin katılacağı şampiyonanın bölgeye sportif, kültürel ve ekonomik anlamda önemli bir değer katması hedefleniyor.

Yarışların açılışı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay tarafından gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın açılış programına katılacağı şampiyona sırasında aynı zamanda Çekerek Doğa ve Spor Festivali de gerçekleştirilecek.

16-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde çeşitli yarışmalar, konserler ve Türk Yıldızları'nın uçuş gösterisi yer alacak.

22 Haziran 2022 Çarşamba tarihinde eklendi ve 131 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız