YEREL ESNAFINA SAHİP CIK

YEREL ESNAFINA  SAHİP CIK

Yozgat Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Akdemir, vatandaşlardan alışverişlerini mahallelerinde bulunan bakkal ve yerel marketlerden yapmalarını istedi. Yozgat'ın ekonomik açıdan zor bir dönem içerisinde olduğunu dile getiren Akdemir, küçük esnafın ve mahalle bakkallarının ayakta kalma mücadelesi verdiğini söyledi.

Vatandaşlar, ulusal markalar yerine yerel markalara yönlendirileceğine değinen Akdemir, "Halkımızın kazancı, katma değeri, esnafımıza kalsın. Yozgat'ın şartları, koşulları bellidir. Ulusal marketlerin günlük kazancı merkezlerine gönderiliyor. Yozgat'a hiçbir katkısı olmuyor. Gelip geçip gidiyor. Sadece Yozgat'ta çalıştırdığı kişileri istihdam ediyorsa o yanına kar kalıyor, onun haricinde katma değeri algısı, vergisi olduğu gibi bağlı bulunduğu şehre gidiyor. Ama bizim yerli esnafımızın kazandığı Yozgat'ta kalıyor. Halkımızı bu konuda çağrıda bulunuyoruz. Alışverişlerimizi yerli esnaftan yapalım. Biz olursak memleketimize esnafımıza sahip çıkarsak Yozgat kazanır. Mahallemizdeki bakkalımızdan alalım, en ufak bir alış verişi kendi konfeksiyoncudan yapalım, kendi manavımızdan alalım, eti kendi kasabımızdan alalım. Yozgat'ın kazanmasını istiyorsak esnafımızın sahip çıkalım" dedi.
    Esnafa Özel İndirim Kartı
Akdemir "Yozgat Bakkallar Esnaf Odası olarak 800 üyemize özel indirim kartı çıkartırdık. Bu kart birçok alışveriş merkezinde esnafın indirimli alışveriş yapma imkanı sağlanıyor. Bazı akaryakıt firmalarında, giyim mağazalarında, sinemalarda ve daha birçok anlaşmalı yerlerde indirim sağlanacak. Esnaf bu kart

sayesinde alışverişini daha ucuza maliyetli yapacak.  Biz hemen hemen bütün üyelerimize bu kartı almalarıyla ilgili bire bir gerekli formları doldurduk.
İlerideki günlerde birçok firmayla anlaşmalar yenilenecek, tazelenecek. Bundan sonraki süreçte de bu kartın imkanlarından esnaf ve sanatkarımız faydalanacak" şeklinde konuştu.
Haber ; Salih Akgül

 

9 Haziran 2022 Perşembe tarihinde eklendi ve 279 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız