İş Dünyası İle İstişare Toplantısının 2.si Boğazlıyan'da Yapıldı

İş Dünyası İle İstişare Toplantısının 2.si Boğazlıyan'da Yapıldı

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu tarafından ilki Kayseri'de düzenlenen "İş Dünyası İle İstişare Toplantısı'nın" ikincisi, Boğazlıyan ilçesinde gerçekleştirildi. Sektörlere yön veren kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı toplantıda Boğazlıyan ilçesinde inşaat çalışmaları devam eden Fuat Oktay OSB gelinen son aşama başta olmak üzere Kayseri ve Yozgat arasında mevcutta var olan ticaret hacminin daha iyi noktalara taşınması adına atılacak adımlar konuşuldu.

Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen 'İş Dünyası İle İstişare Toplantısı'na" Yozgat Valisi Ziya Polat, Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Kayseri Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin Çalışkan, Boğazlıyan Ticaret-Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Öcal Öcalan, Boğazlıyan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı, Boğazlıyan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Demiroğlu, Boğazlıyan Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç, Boğazlıyan Küçük Esnaf Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş Boğazlıyan Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Köksal Kılıçaslan, Boğazlıyan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Hatip, Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan ve Yönetim Kurulu üyeleri Koray Can, Murat Gencer, Dursun Açıkyürek, Tayfun Tosun, Yenifakılılar Dernek Başkanı Cengaver Dağ, Ovakent Dernek Başkanı Ramazan Ergül, Özler Birlik Dernek Başkanı Abdulkadir Gemici, Yozgat Genç Girişimciler Derneği Başkanı Ferdi Köse, Boğazlıyan'lı iş insanı Bayram Eroğlu ile iş dünyasından isimler katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından ilk olarak Kayseri Yozgatlılar Federasyonu tarafından yapılan çalışmaların anlatıldığı sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.
Kayseri Yozgatlılar Federasyonu / Çağan, "Kayseri İle Yozgat Zaten Kardeş Şehir"
Toplantının açış konuşmasını yapan Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan, federasyon çalışmalarının son hızla devam ettiğini belirterek, istişare toplantısının ilkini Kayseri'de gerçekleştirmiştik. İkincisini ise Boğazlıyan'da gerçekleştiriyoruz. Kayseri'de düzenlediğimiz toplantımıza Yozgat'tan gelen değerli misafirlerimiz vardı. Bu günde burada yine Kayseri'den gelen önemli misafirlerimiz var. Ticaret Odası Başkanımız, Sanayi Odası Başkanımız, Kayso Meclis Başkanımız. Kayseri ile Yozgat zaten kardeş şehir. Yıllardır da hep böyle olmuştur ve Kayseri sanayi ticaret ve esnaf yönünden de çok şanslı çünkü birçok Yozgatlı iş insanımız var. Kayseri Yozgatlılar Federasyonu olarak buradaki yaptığımız istişare toplantılarının sonuçlarını özellikle başkanlarımızın meclis toplantılarında gündeme getirmeleri, Kayseri'de yaşayan Yozgatlıların Boğazlıyan'a katkı yapması katkı sağlamaktır" dedi.
Kayseri Yozgatlılar Federasyonu / Öcalan, "Bölgemiz Nitelikli İstihdam Alanı Olacak"
Boğazlıyan Ticaret-Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Öcal Öcalan ise, yerel kalkınmanın en güzel örneklerinden olan Boğazlıyan'da konuklarını ağırlamaktan onur duyduğunu belirterek, "Tarım ve hayvancılıkta Türkiye'nin önde gelen yerleşim yerlerinden olan bölgemiz inşallah yakın zamanda önde gelen nitelikli yatırım ve istihdam alanlarından olacaktır" dedi.
"İş Dünyası İle İstişare Toplantısı" / Gülsoy, ""Biz Birlikte Güçlüyüz"
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy'da, Fuat Oktay OSB'nin bölgenin kalkınmasına büyük fayda sağlayacağına olan inancını dile getirerek, "Kayseri Ticaret Odamızın sloganı olan "Biz Birlikte Güçlüyüz" evet dediğimiz gibi biz birlikte güçlüyüz. Yapılacak her bir yatırımın bu ülkenin kalkınmasına katkı vereceğine inanıyoruz" diye konuştu.
"İş Dünyası İle İstişare Toplantısı" / Gülsoy, "Deniz Kardeşimin Birlik Ve Beraberlik İçin Müthiş Emekleri Var"
Konuşmasının devamında Programı organize eden Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan ve yönetim kuruluna teşekkür eden Gülsoy, "Deniz kardeşim sağ olsun hem Yozgatlılar için hem Kayserililer için yıllardır emek veriyor. Birlik ve beraberliği sağlamak konusunda müthiş emekleri var. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.
"İş Dünyası İle İstişare Toplantısı" / Bağlamış, "Kayseri-Yozgat İş Birliğinin 100 Yıllık Temeli Var"
Daha sonra kürsüye gelen Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış Kayseri ile yozgat arasındaki iş birliğinin yaklaşık 100 yıla dayandığını vurgulayarak, "Sanayide olduğu gibi tarımsal ve hayvansal alanlarda da Kayseri'de Yozgat ilinin birlikte hareket ederek, iki ilimize ve tüm Türkiyemize katkı sağlaması adına bir şeyler yapılması gerektiği kanaatindeyim" şeklinde konuştu.
 "İş Dünyası İle İstişare Toplantısı" / Büyüksimitçi, "Beni En Çok Heyecanlandıran Hadise, Bir Osb'nin Kurulması"
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi'de marifetin iltifata tabi olduğunun altını çizerek, "Beni en çok heyecanlandıran hadise, bir OSB'nin kurulması. Boğazlıyan'ımız, yüzde 100 doluluğa geldik. Buraların zenginleşmesi demek ülkemizin zenginleşmesi demek. Al bayrağın altında biz, yaşayan her bir ferdi zenginleştirmekle mükellefiz ve bunun için gayret göstermeliyiz" dedi.
"İş Dünyası İle İstişare Toplantısı" / Büyüksimitçi, "Bu İşe Ön Ayak Olan Deniz Kardeşime Teşekkür Ederim"
Bu ve benzeri toplantıların önemine işaret eden Büyüksimitçi, "Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Birliğin rahmetini gördüğümüz yer burası. Başta belediye başkanımıza, Öcal başkanı Harun başkanıma teşekkür ediyorum. Bu işe tabi ki ön ayak olan kıymetli deniz kardeşime ve değerli meclis başkanıma da çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
"İş Dünyası İle İstişare Toplantısı" / Coşar, "Türkiye'de Eşi Benzeri Olmayan Bir Bölge"
Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise bu toplantının esas amacının Yozgat'ta kurulan OSB lerin ve özellikle Boğazlıyan'da kurulan Fuat Oktay OSB'nin tanıtımını yapmak olduğunu söyledi. Konuşmasına harita üzerinden devam eden ve Fuat Oktay OSB hakkında bilgiler veren Başkan Gökhan Coşar, "Bizim OSB'mizin bir çok özelliği var. Burası Boğazlıyan Belediyesi, Ticaret Odası ve valilik taraf1ından kurulmuştur. Türkiye de eşi benzeri olmayan bir bölge, burayı kurarken de hayalimizi gerçekleştirdik. OSB 18 ay gibi kısa bir sürede kuruldu. Doluluk anlamında da Yüzde 100 doluluğa ulaştık" şeklinde konuştu.
"İş Dünyası İle İstişare Toplantısı" / Coşar, "Toplantıyı Deniz Kardeşimle Birlikte Organize Ettik"
Coşar, programı Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan ile birlikte organize ettiklerini belirterek ev sahipliğinden dolayı da Boğazlıyan Ticaret Odası Başkanı Öcal Öcalan'a teşekkür etti.
"İş Dünyası İle İstişare Toplantısı" / Vali Polat, "Ham Maddeyi Markaya Çevirmek Zorundayız"
Son olarak kürsüye gelen Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat'ın, tarım ve hayvancılık şehri olduğuna dikkati çekti. Mercimekte Türkiye 1,si, Nohutta Türkiye 2,si, şeker pancarında Türkiye'nin yüzde 10'nu Yozgat üretildiğine vurgu yapan Vali Polat, "Hayvancılıkta, son sene yaptığımız projelerle birlikte küçükbaş hayvan sayımız 450 bine ulaştı. Hedefimiz yılsonuna 500 bin. 250 binin üzerinde büyükbaş hayvan var. Hedefimiz, büyükbaş hayvancılığı da ileri taşımak" dedi. Ham maddeyi markaya çevirmek zorunda olduklarının altını çizen Polat, "Biz tarlada ürettiğimiz ham maddemizi, böyle sanayi sitelerimizle maddeye ve markaya dönüştürmemiz lazım ki artı değeri bu memleket bu devlet alsın. Kayseri için burası bulunmaz bir nimet" diye konuştu.
"İş Dünyası İle İstişare Toplantısı" / Vali Polat, "Emek Veren Deniz Kardeşime Teşekkür Ediyorum"
Birlik ve beraberliğin önemine farklı bir bakış açısı ile yaklaşan Polat, "Ben çok sesliliği sadece koroda seviyorum. Ama hemşehri derneklerinde ya da hemşehricilikte tek olmayı daha çok seviyorum Deniz Başkanım. Tek olun. Çağırın bizi, hesap sorun. Biz devlet olarak bu güne kadar kapımızı ve gönlümüzü açtık, açmaya devam edeceğiz Yozgat'a artı değer katmak isteyenlere kapımızı açtık. Emek veren Deniz kardeşime teşekkür ediyorum. İnşallah ürünlerin buradan yola çıktığını da görürüz" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ve Boğazlıyan Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı tarafından ilçenin tanıtımı ve katkılarından dolayı Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan'a plaket takdim edildi.
Haber Merkezi

8 Haziran 2022 Çarşamba tarihinde eklendi ve 174 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız