İstanbul ve Ordu'dan Geldiler Yozgat'ı Gezdiler

İstanbul ve Ordu'dan Geldiler Yozgat'ı Gezdiler

 

İstanbul'dan çıkışlı tur acentesi ile Ordu'da buluşan yerli turistler Yozgat'ı gezdiler. Seyahat Acentesi aralığı ile Ordu çıkışlı gezide, Amasya, Tokat. Çorum'u gezen ekip, Yozgat'a da uğradı. Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ekibi ile gezen ekip, Çamlık Milli Parkına hayran kaldılar. Cumhuriyet Meydanında davulun eşlik etmesiyle eğlenen ekip, Hayri İnal Konağında da keyifli dakikalar yaşadılar.

Tur Rehberi Alper Tamer Özalan Ordu çıkışlı gezisinde, Yozgat ilinde çok eğlendiklerini, ekibin Çamlık Milli Parkı ile Hayri İnal Konağına hayran kaldıklarını söyledi. Yozgat kültürünü Hayri İnal Konağında yaşadıklarını, kavurgayı ilk kez yediklerini, el işi örgülerini çok beğendiklerini ifade etti. Ayrıca testi kebabının sunumunu ve incir uyutmasını da çok beğendiklerini ekledi. Turizm Acente sahibi Ayşen Özel'in de katıldığı gezide; Ayşen Özel turlara Yozgat'ı da dahil etmeyi planları arasına aldıklarını, çok memnun kaldıklarını ifade etti. Gelen yerli turistler fahri Yozgat hemşerilik istediklerini, Yozgat'ı çok misafirperver bulduklarını söylediler.

Yozgat İl Kültür Ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftci yaptığı açıklamada; " Ordu çıkışlı acentenin Yozgat'ı da programa dahil etmesi bizleri mutlu etti. Bir ay öncesinden planlanan bu gezide biz de program planı yaptık, plan dahilinde Yozgat'a gelen dostlarımızın memnun kalması, bir sonraki gezi turlarında referansımız olacaktır" dedi.

 

17 Mayıs 2022 Salı tarihinde eklendi ve 144 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız