"Sana Masal Anlatmıyorum"a bir ödül daha

"Sana Masal Anlatmıyorum"a bir ödül daha

Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencileri tarafından çekilen "Sana Masal Anlatmıyorum" belgeseli ABD'de düzenlenen film festivali seçkisine kabul edildi.
Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı ve bölüm öğrencileri tarafından çekilen "Sana Masal Anlatmıyorum" isimli belgeselin uluslararası dördüncü ödülü Amerika'dan geldi.
Yönetmenliğini Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı'nın üstlendiği "Sana Masal Anlatmıyorum" adlı belgesel film, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletinde Uluslararası Meihodo International Youth Visual Media Festivali'ne kabul edildi.
Festivalin resmi seçkisine kabul edilen film aynı zamanda bu ay New York'ta canlı yayın ile düzenlenecek olan törende "En İyi Belgesel" ve "En İyi Yönetmen" kategorisine de aday gösterildi.
SMA hastası yedi yaşındaki Umutcan'ın yaşamını konu alan belgesel film iki yılda tamamlandı. Annesiyle birlikte Umutcan'ın hayatını ve yaşadıkları sıkıntıları konu alan belgeselin çekimleri evde ve dış ortamda sürdürüldü. SMA hastalığı konusunda toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık kazandırmak amacıyla beyaz perdeye taşınan film, uluslararası festivallerde büyük beğeni topladı.
Belgesel filmin uluslararası arenada büyük başarılara imza atması dolayısıyla bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, "Üniversitemizin uluslararası arenada görünürlüğünü artıran ve konusu itibarıyla büyük bir farkındalık oluşturan bu önemli başarıda emeği geçen başta Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı ve öğrencilerimizi tebrik ederek, başarılarının artarak devam etmesini temenni ederim" dedi.
Kaynak: Bozok Üniversitesi

2 Şubat 2022 Çarşamba tarihinde eklendi ve 247 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız