Yazıcı, okulları ziyaret etti

Yazıcı, okulları ziyaret etti

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aydıncık İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Akyol eşliğinde okulları ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aydıncık Baydiğin İmam Hatip Ortaokulu-Baydiğin İlkokulu, Baydiğin Ortaokulu, Baydiğin Anaokulu, Dereçiftlik İlk-Ortaokulu, Kazankaya Şehit Dursun Erdoğan İlk-Ortaokulu ve Kazankaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiyle Pansiyonunu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Yazıcı ziyaretinde okullarda kurulan kütüphanelerde incelemelerde bulundu.

Öğrencilerin sınıflarına misafir olan Yazıc , etkili ve verimli ders çalışma teknikleri, kitap okumanın sosyal ve akademik hayata yansımaları, kişinin yeteneğiyle baskın özelliklerinin  keşfetmesinin yolları, kök değerler ve aile kavramı konularından bahsederek, öğrencilerin istek ve taleplerini dinledi.

Öğretmenler ile bir araya gelen Yazıcı, öğrenciler için fedakârca yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, rehberlik hizmetleri, veli görüşmeleri,  öğrencilerde kazanımların davranışa dönüşmesi ve bireysel farklılıkların göz önünde bulundurularak ders işlenmesinin öneminden bahsedip, görüş ve önerileri aldı.

Ayrıca Ulusal ve Yozgat'ta yürütülen projelerin takibi ve bilgilendirilmesi konularına da değinen Müdür Yazıcı, "Bizler öğretmen olarak yavrularımızın kalbine dokunuyor, onların hayatında izler bırakıyoruz" dedi.

Kaynak: Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü

14 Ocak 2022 Cuma tarihinde eklendi ve 106 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız