YEREL BASININ YAŞAMASI LAZIM!

YEREL BASININ  YAŞAMASI LAZIM!

Çiğ köfte programında yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Başkanı Yusuf Başer, günlerini kutlayarak yerel basının yaşaması lazım diyerek destek olduğunu bildirdi.
AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer programda yaptığı konuşmada "Daha önce Çamlık'ta bir toplantı yapmıştık. Sorunlarla ilgili bir talepte bulunulmuştu. Bu sorunlar Cumhurbaşkanımıza kadar iletildi. Ben Bekir Bey ile basınımızla görüşeceğim diye görüştüm. Bu konunun Cumhurbaşkanımıza kadar iletildiğini ve sorunların en kısa zamanda çözüleceğini söyledi. Ama farklı etkenlerle nasıl çözülür bilemiyoruz. 


Yerel basınımızın biz Yozgat'ta sıkıntılarını biliyoruz. Yerel basındaki arkadaşlarımızın bizlerden talepleri varsa onu değerlendirelim. Sadece 10 Ocak'ta değil diğer günlerde de basınımızın sorunlarına eğilmemiz lazım. Covid-19'dan dolayı yoğunluk vardı ama bundan sonraki çalışmalarımızla basınımızla daha sık görüşmek, yapılan çalışmaları değerlendirmek, partimizin yaptığı çalışmaları anlatmak olacak sizlere. Çünkü AK Partimiz çok güzel hizmetler yapıyor. Anlatımda eksik kaldığımız yer varsa onları değerlendirmek olacak. Dünyada Covid var. Dünyayı sarstı. Bunun içerisinde Türkiye'nin etkilenmemesi mümkün değil. Bu etkiden dolayı Türkiye'mizde ekonomik etkilerde olmuştur. Ama hükümetimizin dirayeti dolayısıyla sıkıntılar hafifletiliyor. Asgari ücretin 4 bin 253 liraya yükseltilmesi, emekliye ve memurlarımıza verilen zamlar hakikaten çok enflasyonun üzerinde. İnşallah fiyatlar düşmeye başladı. Katma değer konusunda indirime gidileceğine yönelik çalışmalar var. İnşallah 18 oranı da aşağı çekilecek ve vatandaşımızın cebine yansıyacak. Ben inanıyorum ki önümüzdeki aylara doğru gittikçe istikrarın oturacağı dolar ve dövizdeki kısmi şeylerin oturacağını görüyoruz. İnşallah bunlar hepimizin temennisi. Hükümetimiz bunun üzerine kararlılıkla gidiyor. Basınımızın da bu konuda hassasiyet gösterdiğine inanıyoruz. 
Hepimiz aynı gemideyiz. Onun için yaptığımız çalışmaları inşallah sizler kadar, halkımız kadar hepimiz etkileniyoruz. Dünyadaki doğalgaz ve petrol fiyatlarına bakınız. Çok fazla. Hükümet süspanse etmek suretiyle bunları mümkün mertebe halkımıza yansıtmamaya çalışıyor. İnşallah önümüzdeki aylarda bu kısmen daha duracağı kanaatini taşıyoruz. Yaptığımız çalışmalar bunu gösteriyor. 
Partimiz şuanda istikrarını koruyor. Fiyatlar durdukça ekonomi yerine oturdukça oranlar daha da artacaktır. Hükümetimizin yaptığı çalışmaları biliyoruz. Hakikaten bunları saymamıza bile gerek yok. Onun için hepimiz 2002 yılından bu tarafa yapılan çalışmaları biliyorsunuz. Oturduğumuz bu mekân bile hükümetimizin eseri. Belediye başkanlığı döneminde bu mekânları değerlendirdik. Şuanda da yapıldı.
Hakikaten Yozgat biliyorsunuz ki köy gibiydi. Mahallelerde at arabaları, ahırlar vardı. Yozgat asfalt ile tanışmamıştı. 2002 yılından bugüne kadar Yozgat'a baktığımız zaman diğer illeri kıskandıracak kadar çok büyük hizmetler yapıldı. Adalet Eğitim Merkezi Türkiye'de 3 tane. Diyanet Eğitim Merkezi belki 4 tane. Adli tıp deseniz öyle. Pek çok hizmet Yozgat'ta ilkleri yaşadı. Cezaevi mesela binlerce kişinin çalıştığı ve istihdam edildiği bir yer. Fabrika yok diyorlar. Fabrikada 50 kişi çalışır. Cezaevindeki çalışanları düşünün en az 2 bin kişi. Bu da 200 tane fabrika demektir. 
Özel işletmelerinde elini taşın altına koyması gerekiyor. İnşallah bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah ikinci, üçüncü OSB kuruluyor. Yozgat'ın 6'ıncı bölgeye alınması ile ilgili çalışmamız var. İnşallah o da olursa çok daha farklı olacağı kanaatindeyiz. Boğazlıyan OSB'ye çok fazla talep var. Bozok OSB'ye 27-28 tane talep var. İnşallah buralar Yozgat'ın geleceğini kurtaracaktır. KOSGEB'i, ORAN kalkınma ajansı ile Yozgat'a pozitif ayrımcılık yapılıyor. Geçen günlerde sizlerde gördünüz. Sadece 18,5 milyon liralık Yozgat'a ek proje imzalandı. Bunlarda cumhurbaşkanı yardımcımızın, milletvekillerimizin elbette katkıları var. 
Yozgat biliyorsunuz işsizlik konusunda sıkıntı çekiyor. İl başkanı olarak en büyük sıkıntıyı da biz çekiyoruz. Günlük gelen kişileri dinliyoruz ve bunların derdine merhem olmaya çalışıyoruz. OSB'de işçi sayımız diğer illere göre arttı. Kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak işçiler artıyor. KPSS puanı yüksek olan arkadaşlarımız giriyorlar. 
Erken seçim yok. Seçim 2023 Haziran ayında olacak. Doğalgaz zamlandı ama dünya piyasalarına göre Türkiye'de doğalgaz ucuz. Devlet buna rağmen doğalgazı süspanse ediyor. Baktığımızda yine doğalgaz ucuz olacak. Türkiye en ucuz doğalgazı ve petrolü veren ülke. Diğer ülkelerde en az 3 avro. 3 avro bugün 45 lira yapıyor" ifadelerine yer verdi.
Orhan Kalabalık

13 Ocak 2022 Perşembe tarihinde eklendi ve 232 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız