Toplu iş sözleşmesi yüz güldürdü

Toplu iş sözleşmesi yüz güldürdü

Hizmet-İş Sendikası ile Sırçalı Belediye Başkanlığı arasında sendika üyesi kadrolu işçileri kapsayan 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Sırçalı belediye başkanlığında yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine, Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, işyeri sendika temsilcisi Tamer Coşkun ve sendika üyeleri katıldı.
"SIRÇALI BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN SENDİKAMIZ ÜYESİ İŞÇİLERİN YÜZLERİ GÜLDÜ"
Konuyla ilgili Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı tarafından, "Toplu iş sözleşmesi ücret zammı birinci yıl birinci altı ay sosyal haklar hariç emekçi kardeşlerimizin ücretlerine yüzde 35, ikinci altı ay memur zammı ve enflasyon farkı, ikinci ve üçüncü yılda memur zammı ve enflasyon farkı oranında ücret zammı yapılacak. İşçilerimizin sosyal haklarına yüzde 60 - yüzde 70 oranlarında artış yapıldı" denildi. 
Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız konuyla ilgili, "Ülkemizin böylesi zorlu günler geçirdiği bir dönemde dayanışma her şeyden önemli. Sırçalı Belediye Başkanımız ile işçinin alın teri ve emeği üzerinde pazarlık yapmadan, emekçi kardeşlerimizin talepleri doğrultusunda güzel bir toplu iş sözleşmesi imzaladık. Sırçalı Belediye Başkanımız Ferit Koçyiğit, teklif taslağımızda ne yazılı ise onu kabul etmiştir. Belediye başkanımızın bu davranışı bizi ve tüm emekçi kardeşlerimizi çok mutlu etmiştir.
Başta Sırçalı Belediye Başkanımız Ferit Koçyiğit olmak üzere toplu iş sözleşmesinde emeği geçenlere, şahsım, yönetim kurulumuz ve emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza, Sırçalı belediyesine ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Kaynak: Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı

12 Ocak 2022 Çarşamba tarihinde eklendi ve 112 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız