Gebe Okulu ilk mezunları verdi

Gebe Okulu ilk mezunları verdi

Yozgat Şehir Hastanesinde 2022 yılı Gebe Okulu ilk mezunlarının mezuniyet sevinci yaşandı.
Yozgat Şehir Hastanesi internet sitesinden yapılan açıklamada, "2017 yılında açılan İlk Şehir Hastanesi olarak Türkiye'nin ilk Anne Dostu, Bebek Dostu unvanına sahip hastanemiz de Başhekim Yardımcımız  Dr. Mehmet Akif Karaarslan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Elif Tinel'in katılımlarıyla Gebe Okulumuzdan 2022 yılının ilk mezunları olan anne adaylarımıza sertifikaları verildi.
Alanında deneyimli ve eğitimli Ebe Habibe Başaran, Ebe Demet Civan, Fizyoterapist Ümmügülsüm Köken Gül eşliğinde 5 haftalık eğitim sürecimizde;
*Gebeliğin oluşumuz ve fizyolojisi
*Gebelikte tehlike belirtileri ve önlemler,
*Gebelikte günlük yaşam, Beslenme,
*Doğum süreci ve doğum ağrısı ile ilaçsız baş etme yöntemleri (meditasyon, egzersiz, nefes egzersizi, masaj vb.),
*Yenidoğan özellikleri-bakımı-yıkanması-masaj,
*Anne sütü ve emzirme,
*Lohusalık, Aile Planlaması konularında eğitimler yapılmış olup,
-Nefes egzersizi, meditasyon, gebelik egzersizi uygulamalarıyla desteklenerek gebelerimiz bilgi ve beceri kazanmış olarak mezun oldular.
Eğitim sonunda doğum odaları gezdirilen ve ebelerle tanıştırılan gebelerimize katılım belgeleri takdim edilmiştir. Eğitim alan gebelerimiz bu eğitimler ile kendilerini daha güvende hissettiklerini, daha bilinçli olduklarını ve ne yapacaklarını bildikleri için daha rahat hissettiklerini ifade edip gebe okulu çalışanlarımıza ve hastane yönetimimize teşekkür ettiler.
Amacımız tüm gebelerimizin bu bilinçle hareket ederek anneliği ve babalığın farkındalığını hissetmesi. Bu yüzden Yozgat Şehir Hastanesi olarak hastanemize başvuran tüm gebelerimizi Gebe Okuluna davet ediyoruz.
Başvuru için gebe okuluna gelebilir veya 444 20 66'dan 5085'i bağlatabilirsiniz. Kursa katılım ücretsizdir. Tüm gebelerimizi bekliyoruz" denildi.
Kaynak: Yozgat Şehir Hastanesi

12 Ocak 2022 Çarşamba tarihinde eklendi ve 124 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız