KÜTÜPHANELERDE ŞEHİTLERİMİZİN ADI YAŞATILACAK

KÜTÜPHANELERDE ŞEHİTLERİMİZİN ADI YAŞATILACAK

Yozgat Merkezde açılacak olan kütüphanelere Şehit Piyade Astsubay Çavuş Hasan Aydın ve Şehit Polis Yusuf Çelik'in isimleri verilecek.

Atatürk Anadolu Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu'nda açılacak kütüphaneler için Yozgat Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından program düzenlendi. Düzenlenen programlara, Yozgat Valisi Ziya Polat, İl Jandarma komutanı Jandarma Albay Halil Başer, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Hasan Aydın'ın Annesi Fatma Aydın, kız kardeşi ve teyzesi ile Şehit Polis Yusuf Çelik'in babası Arslan Çelik ve yakınları katıldı. 

Atatürk Anadolu Lisesi'nde açılacak kütüphaneye Şehit Piyade Astsubay Çavuş Hasan Aydın'ın adı ve İmam Hatip Ortaokulu'nda açılacak kütüphaneye ise Şehit Polis Yusuf Çelik adı verildi.

"ANNEMİZİN İSTEKLERİ BİZİM İÇİN EMİRDİR"

Vali Ziya Polat Atatürk Anadolu Lisesinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, "Bu devlet, millet, bayrağımız, dinimiz, ezanımız için şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Evlat acısı zor. Annemizin 83 milyon evladı var artık. Hepimiz birer evladıyız. Annemizin istekleri bizim için emirdir. 2 gün öncede Suriye'nin kuzeyinde şehitlerimiz var. Onları da rahmetle anıyoruz. Allah ailelerine sabır versin. Bu topraklar üzerinde oyunlar oynanıyor. 

Oynanmaya devam edecek. İmanlı ve inançlı nesillerimizi yetiştiren analarımız babalarımız ve öğretmenlerimiz var. Aynı iman ve inançla yetiştireceğimiz nesillerimiz var. Akademik başarılar illa ki olacak ama imanlı inançlı nesiller yetiştirerek bu devlete, bu millete hizmet edecek çocuklar yetiştirmemiz lazım. 

Devletimizin emrinde, milletimizin hizmetinde nesiller yetiştirmemiz lazım. Bu kütüphanenin yapılmasında büyük emek harcayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim bizi aziz şehitlerimize mahcup etmesin" dedi.

"ŞEHİT AİLELERİMİZE HER ZAMAN KAPIMIZ AÇIK"

Vali Polat, İmam Hatip lisesindeki programda yaptığı konuşmada ise, "Bu devlet için, bu bayrak için toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize hayırlı sağlıklı ömürler diliyorum. En zoru evlat acısı. 

Ne mutlu ki vatan, millet ve ezan sevgisi ile yetiştirilmişler. Tüm anne babaların ellerinden öpüyorum. Allah onlardan razı olsun. Bu millet özel bir millet. Biz zalime yavuz, mazluma yunus olan bir milletiz. Bizler yavrularımız bu iman ve inanç ile yetiştiriyoruz. 

Bu iman ve inançla evlat yetiştiren anne babalarımıza minnetlerimi sunuyorum. Umarım yeni neslimizi de aynı iman ve inançla yetiştirebiliriz. Her daim söylediğimiz gibi şehit ailelerimize her zaman kapımız açık. Şehitlerimizin adını gönüllerimize akıllarımıza kazıdık. Okullarımıza, kütüphanelerimize de isimlerini veriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"BİZLERİ UNUTMADILAR"

Şehit Piyade Astsubay Çavuş Hasan Aydın'ın annesi Fatma Aydın, "Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yavrumun adını unutmadıkları için özellikle teşekkür ederim. Bizleri unutmadılar, her zaman yanımızdalar" dedi.

HAYALİ POLİS OLMAKTI

Şehit Polis Memuru Yusuf Çelik'in babası Arslan Çelik yaptığı konuşmada, "Üniversiteyi bitirip öyle polis olmasını istemiştik. Üniversite üçüncü sınıfta yine polislik sınavlarına girdi. Son senesi kaldığını söyledik ve okulunu bitirmesini istedik. Diplomasını aldıktan sonra geldi annesi ve bana 'Benim hayalim polis olmak' dedi. Biz de yolun açık olsun dedik ve böylelikle polisliğe müracaat etti. Aydın'da Polis Meslek Yüksekokuluna girdi. 6 ay eğitim aldıktan sonra 1 gün bizim yanımızda kaldı ertesi gün Gaziantep'e görev başına gitti. 

O çok mutluydu. Şehit olmadan 6 ay önce evimizin balkonunda otururken 'Benimde düğünüm olacak bu bahçe almayacak" dedi. Evladım ve arkadaşları kendilerini şehitliğe adamışlardı. Ay yıldızlı üniformamı giydim şerefli bir Türk Polisiyim demişti bize. Bu kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından şehitlerimizin adının yaşayacağı kütüphanelerin açılışı şehit aileleri ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Sema Nur Koçaker

13 Ekim 2021 Çarşamba tarihinde eklendi ve 171 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız