HÜKÜMLÜLERE YÖNELİK İŞ KULÜBÜ SEMİNERLERİ

HÜKÜMLÜLERE YÖNELİK İŞ KULÜBÜ SEMİNERLERİ

İŞKUR bünyesinde hükümlü 15 vatandaşa Arıcılık mesleği hakkında bilgi verildi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda Arıcılık mesleğindeki kurstan yararlanan 15 vatandaşa İŞKUR hizmetleri hakkında eğitim verdi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, "Bilindiği üzere kurumumuz dezavantajlı gruptaki kişilere İŞKUR hizmetler hakkında çeşitli eğitimler düzenliyor" dedi. 

Yıldız, "Bu çerçevede İl Müdürlüğümüzde görevli İş ve Meslek Danışmanlarımız aracılığıyla Yozgat Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda, hükümlü 15 vatandaşımıza İş Arama Becerileri, Mülakat Teknikleri, Hibe Projeleri başta olmak üzere hizmetlerimiz hakkında sunum" gerçekleştirildiğini ifade etti. 

Yıldız, "Seminerler ile vatandaşlarımızın cezalarının bir kısmını sosyal hayat içerisinde geçirdikleri bir dönemde onları işgücü piyasasına hazırlayarak iş bulmalarına hatta hibe desteklerimiz ile kendi işlerinin patronu olabilmelerine yardımcı oluyoruz" dedi. 

Yıldız, "Böylece dezavantajlı statüde bulunan vatandaşlarımıza rehberlik hizmeti vererek onları sosyal hayata hazırlıyoruz" ifadesini kullandı.

Rukiye Büyüksoy

17 Eylül 2021 Cuma tarihinde eklendi ve 151 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız