KÖSE, BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

KÖSE, BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat ilinde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi. 

Yozgat Belediyesinin süren, projelendirilen ve planlanan çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Köse, yerel ve ulusal basın temsilcilerinin görüş ve fikirlerini dinledi. 

Yapılan değerlendirme toplantısında açıklamada bulunan Köse, "Yozgat Belediye Başkanlığı seçimlerinden hemen sonra Allah'a hamdolsun ki milletimizin tercihi ile millet iradesini kullanmak üzere 5 yıllığına vatandaşımız bizlere bu makamı teslim etti. Makamın sorumluluğu ve bilinci içerisinde iş ve işlemlerimize hızlıca başladık. Önce kendi içerimizdeki birliği beraberliği huzur barışı belediyemiz içinde tesis ettikten hemen sonra dışardaki iş ve işlemlere özellikle geçmeye çalıştık. Bu bağlamda pek çok projeye imza attık ve projelerimizi de bir bir hayata geçirmenin mutluluğu içerisinde olduk. Biz özellikle bugün basınımızla bir araya geldik ki bundan sonraki yapacağımız işlerde ortak akıl ve ortak irade kullanarak hep birlikte elimizi taşın  altına koyarak kalan zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmek için özellikle basınımızla bir değerlendirme toplantısı yapma ihtiyacı hissettik. Sonuçta bir tane Yozgat'ımız var. Özellikle Yozgat geçmişte siyasi ayrışmaların yaşandığı bir şehirdi. Ama son zamanlarda Allah'a hamdolsun ki siyasi ayrışmalar bir kenara bırakılarak özellikle Yozgat ortak paydasında buluşmak için büyüklerimiz elinden gelen çabayı gösteriyorlar. Bizde Yozgat Belediyemiz olarak buradayız. Birliği beraberliği test etme adına da bugün özellikle basın mensuplarımızla bir araya geldik.

Biraz önce ifade ettiğimiz gibi bizim Yozgat önceliğimiz, Yozgat üst kimliğimiz ve Yozgat'tan başkada yaşayacak bir yerimiz yok. Buradaki değerli büyüklerimizin tamamı Yozgat'ta doğmuş büyümüş ve ömrünü Yozgat için harcamış ve Yozgat'ın gelişmesi, siyasi, ekonomik ve kültürel yönden gelişmesi için mücadele vermiş, buradaki arkadaşlarımızın tamamı bu yöndeki arkadaşlarımız. Yani memleketi bırakıp da bir yere gitmemiş, memlekette kalmış, memleketin ihyası için çalışmış değerli büyüklerim hep burada. 

Bizler Yozgat üst kimliği oluşturmak ve Yozgat'ı daha ileriye taşımak için biraz önce ki ifade ettiğim gibi el birliği ile Yozgat'ı yönetmeye talip olduk. Allah'a hamdolsun ki biraz önceki demiş olduğum gibi iş ve işlemlerimizi de azami derecede gayret göstererek yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte basınımızla, sivil toplum örgütlerimizle, siyasi parti temsilcilerimizle, kamuoyumuzla, halkımızla el ele vererek önümüzdeki kalan süreyi Yozgat'ı daha yaşanabilir bir hale getirmek ve Yozgat'ı kendi statüsündeki olan iller arasında ki bir üst lige taşımak için özellikle mücadele vermek amacımız da bu. Sizin fikirleriniz çok değerli bizim için. Çünkü Yozgat'ta doğmuş, Yozgat'ta büyümüş, Yozgat'ta yaşamış, Yozgat'ta çalışmış büyüklerimizsiniz, gazeteci arkadaşlarımızda öyle. Bizden fazla halkın arasında yaşayan, gezen ve halkın nabzını tutan insanlarsınız. Halkımızın ne istediğini en az bizim kadar bilen insanlarsınız. Dolayısıyla biz burada geleceğe yönelik planlar yapma arzusundayız, hedefindeyiz. Allah nasip ederse de bu işi de el birliğiyle götürmek için çalışacağız. 

Malum bir pandemi dönemi geçirdik. Hükümetler devrildi, devletler devrildi. İş yerleri kapanma noktasına geldi. Herkes zarar gördü. Belediyeler zarar gördü, insanlar zarar gördü, esnafımız zarar gördü, gazetecilerimiz zarar gördü. Ama sonuç ne olursa olsun biz bu gemide yaşıyoruz. Birbirimize sahip çıkmak zorundayız. Eğer birbirimize sahip çıkmazsak hepimiz harap oluruz diye de bir düşüncemiz var. Önümüzdeki süreç, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi 8'ince ayla birlikte yani Ağustosla birlikte kırılmaların yaşanacağı bir süreçti. Allah'a hamdolsun son 1 buçuk aydır piyasalarda müthiş bir canlılık oldu. Bu canlılık inşallah böylece devam eder de herkes tekraren eski haline, eski güzel günlerine tekraren kavuşur umudundayız. 

Biraz öncede ifade ettim herkes buradan sıkıntı çekti, zarar gördü. Ama biz bu zararı en aza indirmek içinde elimizden gelen çabayı gayreti de hep sağladık, belediye olarak da sağladık. Basınımızı da bundan hiç ayrık tutmadık. Biz bundan sonra ki süreci de beraber atlatma derdindeyiz. Beraber iş ortağı olma, beraber yolda yürüme, beraber aynı planın projenin içinde olmak içinde biz buradayız. Özellikle biz kendimizi ifade ettikten sonrada değerli büyüklerimizi de özellikle dinleyeceğiz ve katkılarını da onlardan isteyeceğiz.

Bundan sonrada bir ve beraber olarak Yozgat'ın gelişimi için daha yaşanabilir bir hale getirmek için inşallah el birliğiyle çalışacağız. 

Biraz öncede Başkanımda ifade etti gazetecilerimizin sorunları var. Yerel basınımızın Yozgat'ta da sorunları var. İnşallah bu sorunları da el birliğiyle, sizlerin gayretiyle, bizlerinde desteğiyle nereye gidilmesi lazımsa, ne yapılması lazımsa maddi manevi bizimde ne katkılarımız lazımsa inşallah bundan sonraki süreçte sizlerin de tekraren ihya olması içinde elimizden geleni özellikle yapacağımı da burada ifade etmek istiyorum" ifadelerine yer verdi.

Sema Nur Koçaker

15 Eylül 2021 Çarşamba tarihinde eklendi ve 85 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız