"İŞ'TE FARKI SEN YARAT" PROJESİ KABUL EDİLDİ

"İŞ'TE FARKI SEN YARAT" PROJESİ KABUL EDİLDİ

Sorgun Gençlik Derneği'nin "İŞ'te Farkı Sen Yarat" projesi İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından kabul edildi.

Sorgun Gençlik Derneği'nin PRODES programı kapsamında hazırladığı "İŞ'te Farkı Sen Yarat" başlıklı projesi T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından kabul edildi.

Konuyla alakalı Sorgun Gençlik Derneği'nin yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Projemiz, gençlere 21. Yüzyıl yetkinliklerinin ve farkındalığının kazandırılmasını amaçlamaktadır.

Çağımızın hızlı teknolojik dönüşümüyle birlikte gençlerin ihtiyaçları da değişmiştir. İçerik artık meta haline gelmiş ve değersizleşmiştir. Günümüzde işverenler mezun gençlerden içerik değil yetkinlik istemektedir.

Projemiz ile bu dönüşüm süreçlerine gençleri dâhil ederek mesleki gelişimlerine katkı sunulması, böylelikle gençlerin 21. Yüzyılda ihtiyaç duyulan becerileri kazanmaları hedeflenmekteyiz.

Proje kapsamında oluşturulan eğitimler, gençlerin 21. Yüzyılda kazanması gereken yetenekler ve becerilerin kazandırılmasına yönelik öğrenme ortamları üzerine tasarlanmıştır. Proje eğitimlerinde takım çalışması, eleştirel düşünme ve problem çözme, yaratıcılık, yenilikçilik, girişimcilik, öz-yönetim, liderlik, sorumluluk ve sunum teknikleri gibi temel beceriler verilecek ve gençlerin 21. yüzyıl temalı okuryazarlıkları (bilgi, teknoloji, finansal, dijital) yeterlilikleri geliştirilecektir.

Projemiz toplam süresi 9 aydır. 

Proje kapsamında gençlerin 21. Yüzyılda kazanması gereken yetenekleri ve becerileri üzerine 10 eğitim ve 1 Çalıştay düzenlenecektir.

Projemizin İlimize ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyor, projenin hazırlanma sürecinde bizlere desteklerini esirgemeyen, Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz Sayın Hakkı Yurtlu Bey'e, gençlerin her zaman destekçisi olan ve gençlik çalışmalarında bizlere verdiği desteklerinden dolayı Yozgat Valimiz Sayın Ziya Polat'a bütün genç arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim."

Mustafa Avcı

15 Eylül 2021 Çarşamba tarihinde eklendi ve 75 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız