YILMAZ, VATANDAŞLARI UYARDI

YILMAZ, VATANDAŞLARI UYARDI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz yapılandırma hakkında vatandaşları uyardı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, vatandaşlara yapılandırma kanunuyla büyük avantajlar sağladığını belirterek, 31 Mart'a kadar ödeme yapmayanların, peşin ödeme tutarını geç ödeme zammı ile birlikte 30 Nisan'a kadar ödemeleri durumunda yapılandırma haklarından yararlanabileceklerini söyledi.

SGK Başkanı Yılmaz, Yozgat SGK İl Müdürü Bilal Keskin'i ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Yılmaz, gazetecilerin yapılandırma ile ilgili sorularını cevapladı.

Vatandaşlara yapılandırma kanunuyla büyük avantajlar sağladıklarını vurgulayan Yılmaz,  borcunu yapılandıran ve son ödeme tarihini kaçıran vatandaşların yapılandırma fırsatından yararlanabilmesi ve yapılandırmasının bozulmaması için 30 Nisan tarihinin önemli olduğunun altını çizdi.

Yılmaz, "yapılandırmada peşin ödemeyi seçenlerden peşin ödeme son tarihini kaçıranlar, yani 31 Mart'a kadar ödeme yapmayanlar, peşin ödeme tutarını geç ödeme zammı ile birlikte 30 Nisan'a kadar ödemeleri durumunda yapılandırma avantajlarından/haklarından yararlanabileceklerdir" diye konuştu.

 SGK Yozgat İl Müdürü Bilal Keskin'de ziyaretlerinden dolayı SGK Başkanı İsmail Yılmaz'a teşekkür etti. 

Yozgat'ta 2013 yılında SGK İl Müdürlüğü görevinde bulunan ve yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Yılmaz, 2014 yılının Ocak ayında Sigorta Pirimleri Genel Müdür Yardımcılığına ve daha sonrada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararı ile SGK Başkanı olarak atanmıştı.

Salih Akgül

8 Nisan 2021 Perşembe tarihinde eklendi ve 304 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız