Keven, İlçe Ve Köy Ziyaretlerinde Bulundu

Keven, İlçe Ve Köy  Ziyaretlerinde Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, ilçe ziyaretleri kapsamında; Boğazlıyan, Çayıralan, Çandır, Akdağmadeni ve Sorgun'da ilçelerinde ziyaretlerde bulunarak vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi.

Keven, ilçelerin sahipsiz olmadığını, belirterek vatandaşların sorunlarını ilgili kurumlara ileteceğini ve TBMM'de gündeme taşıyacağını söyledi.

Boğazlıyan ilçesini ziyaret eden Keven, ilçe başkanlığını ziyaret ederek İlçe Başkanı Ahmet Peker ile birlikte köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı.

Keven, "Bazı köylerimizde altyapı sorunları devam ediyor. Sayın Valimize bu sorunları iletip takipçisi olacağım.  Ayrıca muhtarlarımızın aşı taleplerini de Sağlık Bakanlığı ile görüşeceğim. Biz vatandaşa siyaset yapmaya gelmedik. Onların sorunlarını öğrenmeye geldik. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde vatandaşın çektiği sıkıntı ve beklentileri sürekli gündeme taşıyoruz. Yozgatlı hemşerilerim artık bu gidişat değişsin istiyor." dedi.

Keven, daha sonra Şehit Lokman Dargın'ın babası Selim Dargın'ı ve Şehit Reşat Tuna Tuncel'in babası Yılmaz Tuncel'i evlerinde ziyaret etti. Buradan  Uzunlu Beldesi'ne geçen Milletvekili Keven, Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı'yı belediye binasında ziyaret ettikten sonra İlçe Başkanı Ahmet Peker ve Belediye Başkanı Elbaşı ile birlikte belde esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Boğazlıyan Öz Bozkurt Tekstil firmasını da ziyaret eden Keven, buradan sonra Boğazlıyan Sanayi Sitesi'ni ziyaret etti.

Keven,"Boğazlıyan sanayisinde esnafımızı, ustalarımızı İlçe Başkanımız Ahmet Peker, ilçe yönetimimiz ve İl Genel Meclis Üyemiz Emin Mustafa Baran ile ziyaret ettik. Esnafımıza, emekçi ustalarımıza hayırlı işler diliyorum. 

En çok dert yandıkları sorunları bugün aldıkları malzemeyi ertesi gün aynı fiyata alamamak! En büyük sorunumuz neredeyse her hafta yenisi açıklanan zamlar. Esnafımız zamlardan bunalmış durumdalar. Yarına umutla bakacakları günleri hep birlikte inşa edeceğiz." diye konuştu.

1 Nisan Perşembe günü Çayıralan ve Çandır ilçelerini ziyaret eden Keven, CHP ilçe başkanlıklarını ziyaret ettikten sonra Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar'ı ve belediye bünyesinde ki ÇEKAŞ Kadın Kooperatifi'ni ziyaret etti. Esnaf gezisi de yapan Keven daha sonra Çayıralan Ziraat Odası Başkanı Alparslan Berk, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Adem Güneş, Bereketli Süt Yönetim Kurulu Ali Öndemir, Gökhan Erdoğan ve Çayıralan Süt Birliği Başkanı Murat Kalkan'ı da ziyaret ederek ilgilerinden dolayı teşekkür etti.(Mustafa Avcı)

5 Nisan 2021 Pazartesi tarihinde eklendi ve 208 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız