Proje Konulu Çevrimiçi Seminer

Proje Konulu Çevrimiçi Seminer

Üniversite öğrencileri için proje konulu çevrimiçi seminer düzenlendi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından düzenlenen seminerin konuğu oldu.

 "Lisans Öğrencilerine Yönelik Proje Tasarım Teknikleri" başlığı altında 31 Mart 2021 Çarşamba akşamı çevrimiçi olarak gerçekleştirilen seminerde, Prof. Dr. Mustafa Böyükata öğrencileri bilimsel çalışmalara özendirici bilgiler paylaştı. Öğrencilerin gelişimi ve meslek hayatına hazırlıkları bakımından, proje faaliyetlerinin faydalı yanlarına değindi. Proje tabanlı çalışmalar için hazırlık aşamalarında nelere dikkat edilmesi gerektiği konularını ele aldı.

Seminerde proje ile yol alırken ilerlemeyi zorlaştıran engellerin neler olduğunu, projeye ve ekibe zarar verici faktörlerin neler olduğunu, benzer projelerin başkaları tarafından da yapılıyor olma ihtimalinin olup olmadığın, yapılacak çalışmanın kısa sürede çekiciliğinin kaybolma, heyecanın sönebilme, modasının geçme riski olup olmadığının, çok çalışılan, bilindik, herkesin bildiği bir iş ya da alandan mı proje geliştirildiğinin öngörülmesi ve bu hususları dikkate alarak bir analiz yapılmasının hazırlık aşamasındaki gerekliliğinin altı çizildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Proje Yönetim Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu'nun moderatörlüğünde yürütülen programa yaklaşık 100 kişi katıldı. 

Farklı üniversitelerden öğrencilerin yanı sıra akademisyenlerin de ilgi gösterdiği gözlendi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, öğrencilerin lisans öğrenimlerine katkı sağlanması bakımından böylesi seminerlerin önemine değindiği konuşmasında, özverili biçimde emek veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya teşekkür etti.

Haber Merkezi

2 Nisan 2021 Cuma tarihinde eklendi ve 252 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız