MASTERLER GÜÇ TOPLUYOR

MASTERLER GÜÇ TOPLUYOR

Yozgatspor Masterler Kulübü Derneği futbol takımı, Mayıs ayı içerisinde Antalya'da yapılacak olan turnuvanın hazırlıklarına başladı.

Yozgat'ı kurulduğu günden itibaren başarıyla temsil eden, katıldığı tüm turnuvalarda adından söz ettiren ve gençlere iyi örnek olan Yozgatspor Masterler Derneği Futbol takımı, hem zinde kalabilmek, hem de Mayıs ayı içerisinde Antalya'da yapılacak olan turnuvaya her yönüyle hazır olabilmek için idmanlarına ara vermeden devam ediyor. Pandemi nedeniyle sık sık bir araya gelemeseler de fizik ve kondisyon olarak en iyi noktaya gelebilmek için ilerlemiş yaşlarına rağmen hazırlıklarını aksatmayan Masterler Takımı, yeni Antrenörleri Nadir Gencel yönetiminde çıktıkları ilk idmanda oldukça iyi bir performans sergilediler.

Yozgatspor Masterler Derneği Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz yıl Antalya'da düzenlenen turnuvada boy gösteren, 32 takım içerisinde üçüncü olarak büyük bir başarıya imza atan Masterler Takımı, pandemi nedeniyle liglerin düzenlenmemesi sonrasında dinlenmeye çekildi. Fırsat buldukça idmanlarını sürdüren, yasakların esnetilmesi ile halı sahada ve büyük sahada fizik ve kondisyon ağırlıklı çalışmalar yapan Masterler dün yeni Antrenörleri Nadir Gencel gözetiminde Yozgat Dış sahada bir araya geldiler. Antalya'da yapılacak olan turnuva için ilk idmanlarını yapan ve ara vermelerine rağmen iyi bir görüntü sergileyen masterler, fizik kondisyon ve taktik teknik çalışmalarda eksikliklerini en aza indirmeye çalıştılar.

Yozgatspor Masterler Derneği Futbol takımı Antrenörü Nadir Gencel, yeni sezona en iyi şekilde girebilmek için fırsat bulmaları halinde büyük sahada idman yaptıklarını ifade etti. Takımın yaş ortalamasının büyük olması nedeniyle yükleme yapmanın doğru olmadığını, o nedenle de daha çok toparlayıcı, fizik kondisyon ağırlıklı ve taktik çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Gencel önümüzdeki haftalardan itibaren daha çok teknik çalışmalar yapacaklarını, çift kale maçlarda da eksikliklerini en aza indireceklerini söyledi. 

Rukiye Büyüksoy 

31 Mart 2021 Çarşamba tarihinde eklendi ve 226 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız