OKTAY'DAN YERKÖY'E MÜJDE

OKTAY'DAN YERKÖY'E MÜJDE

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti teşkilatları ve belediye başkanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etmeye devam ediyor. 

Her ziyaret teşkilatların temsil ettiği bölge adına müjdeli gelişmelerle sonuçlanıyor. 

Oktay'ın son konukları Yerköy AK Parti İlçe Başkanı Hacı Dereli, İl Genel Meclis Üyesi Aziz Başak ile Gençlik Kolları Başkanı Osman Olcaytuğ Uyar oldu.

Görüşmede, Yerköy adına iki müjdeli haber çıktı. Bunlardan ilkinde Oktay, yaklaşık 29 bin dönüm tarım arazine hayat verecek olan İnandık Barajı Sulama Projesi'nin 2021 yılı yatırım programına alındığı, dolayısıyla da sene sonu itibariyle ihalesinin yapılacağı müjdesini verdi.

Tamamlandığında 9 bin 900 dönüm verimli tarım arazine su götürecek olan İğdecik Göleti Sulama Projesine ilişkin olarak da Yerköy'e müjde veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, projenin 2021 yılı Yatırım Programına alındığını, yıl içinde ihalesinin yapılarak 2023 yılı sonunda sulama inşaatının bitirileceğini söyledi.

Yerköy heyeti, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a aldıkları müjdeli haberlerden ötürü duydukları memnuniyeti dile getirirken, önümüzdeki günlerde ihalesi gerçekleştirilecek olan 100 yataklı Yerköy Devlet Hastanesi ile Yerelden Kalkınma Modeli ile doluluk kapasitesi yüzde 90'lara ulaşan ve bölgesine önemli oranda istihdam sağlayan Yerköy Organize Sanayii Bölgesi için Oktay'a katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Mustafa Avcı

20 Mart 2021 Cumartesi tarihinde eklendi ve 264 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız