BAŞVURULAR KABUL EDİLDİ

BAŞVURULAR KABUL EDİLDİ

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mesleki Eğitim ve Okul Eğitimi alanlarında yapılan Akreditasyon başvuruları Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yetişkin Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Okul Eğitimi alanlarında akreditasyon başvurusu yapılmış olup, Mesleki Eğitim ve Okul Eğitimi alanlarında Akreditasyon başvurularımız Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

240 başvurudan yapılan değerlendirmede Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de aralarında bulunduğu 81 kurum Erasmus Akreditasyonuna hak kazandı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı;" Kabul edilmiş olduğumuz Erasmus Akreditasyonu ile kurumumuz hedeflerini gerçekleştirmek üzere birkaç yıllık süreyi kapsayan proje faaliyetlerini planlama ve uygulama imkânı bulabilecekken, farklı teklif çağrısı dönemlerinde proje faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere sadece bütçe talebinde bulunarak, Erasmus Programından kolaylıkla faydalanacaktır. Bu faaliyetin, 2021-2027 yıllarını kapsayan yeni program döneminde uygulanması planlanmaktadır. Ülke genelinde 264 başvurunun yapıldığı Mesleki Eğitim alanında yapılan değerlendirme sonucunda 80 kurum/kuruluş içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de aralarında olduğu 47 İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus Akreditasyonuna hak kazanmıştır. Erasmus Akreditasyonuna kabul edilişimizde emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim" dedi. 

Selma ARSLAN

17 Mart 2021 Çarşamba tarihinde eklendi ve 222 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız