"İZİN ALMAMIZA GEREK YOK!"

"İZİN ALMAMIZA GEREK YOK!"

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, "'Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun' demek için Danıştay veya başka bir kurumdan izin almamıza gerek yok" dedi.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin "Öğrenci Andı" başlıklı 12. maddesini yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptaline karar verdi. Bu kararın ardından artık okullarda öğrenci andı okunmayacak.

Danıştay'ın aldığı bu karar ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, "Biz Yozgatlıyız. Türk'üm doğruyum çalışkanım demek bizim için gurur vesilesidir" şeklinde konuştu. 

Özışık açıklamasının devamında şunları kaydetti; "Bizim töremizde örfümüzde adetimizde budur. Bir Yozgatlı partisi ne olursa olsun. AKP, CHP, MHP, İYİ BBP, SAADET, DP, Yeniden REFAH, DEVA Partisi.  Türk'üm demekten gurur duyar. AKP ve MHP il başkanlarına bu vesile ile sormak istiyorum? Mecliste Danıştay'ın andımız kararına verilen önergeye AKP ve HDP ret oyu kullandı. MHP çekimser kaldı. Sayın AKP ve MHP il başkanlarımız andımıza hayır ve çekimser oy kullanılmasını doğru buluyorlar mı? Danıştay'ın kararı hakkında ne düşünüyorlar? Ben her ikisinin de andımızı okumaktan gurur duyduklarına ve Danıştay kararına katılmadıklarına inanıyorum? Ve Yozgat'ta hiçbir AKP'li ve MHP'linin bu yasağı doğru bulmadığına inanıyorum. Bu soruyu yerel basınımız vasıtası ile kendilerine sormak istiyorum."

Mustafa AVCI

16 Mart 2021 Salı tarihinde eklendi ve 587 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız