Tanıtım toplantısı düzenlendi

Tanıtım toplantısı düzenlendi

Başkanlığını Özgür Karslıoğlu'nun yaptığı Anadolu Kadınlar Dayanışma Derneği tanıtım toplantısı Ser Otel'de yapıldı.

Ser Otel'de düzenlenen tanıtım toplantısına Anadolu Kadınlar Dayanışma derneği Başkanı Özgür Karslıoğlu ve Yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Özgür Karslıoğlu, Milletimiz, güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de; Kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız, ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir dedi.

Başkan Karslıoğlu yaptığı açıklamada " Dünya yüzünde gördüğünüz her şey, kadının eseridir. Bizim dinimiz, hiçbir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir diyen Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyor, Türk kadınına verdiği haklar için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Öncelikle derneğimizin kuruluş amaçlarını sizlere belirtmek isterim. Derneğimizin adından da anlaşılacağı gibi, Anadolu kadınının güç birliği yapması, üretmesi, satması, çalışması, memleketimize maddi ve manevi katkıda bulunması, kadınların birleştirici gücü sayesinde daha barışçıl, daha sevgi dolu, daha aydın, daha mutlu bir toplum yaratılmasıdır. Yozgat kadınına istihdam sağlanmasında yardımcı olmak, el becerilerini, yöresel yiyeceklerimizi belli platformlarda toplayarak pazar bulmak, satışlarına destek olmaktır. Kadınlarımız, memleketimizin temel taşıdır. Bu nedenle, dernek olarak; Birçok kadın derneği ile birlikte çalışmak, projeler yapmak, aynı amacı taşıyan federasyonlara üye olmak, onlardan güç almak ve bu vesileyle daha çok kadına ulaşmaktır. Bugüne değin, Yozgat'ta kurulan birçok kadın derneği vardır. Her birine Yozgat kadınına verdikleri hizmet ve emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Derneğimizin diğer bir amacı da memleketimizin kadınlarına yönelik farklı farklı çalışmalar ve projelerle onlara iş alanlarında, eğitimde, sosyal alanlarda ve ticari faaliyetlerde destek olmaktır. Kadınlarımızın her biri birbirinden değerli ve yeteneklidir. Ayrı ayrı hepsi kendi alanında başarılıdır. Bizler kadınlarımızın kendilerine ait özelliklerini birleştirerek, yaratıcılıklarını kullanarak kültürel değerlerimize sahip çıkmak ve bu doğrultuda iş alanları yaratmak amacındayız.

Ayrıca, ilçelerimizde kurulmuş olan kadın kooperatiflerimizle iş birliği yaparak, kadınlarımızın bir araya gelerek neler başarabileceğimizi göstermek, Yozgat'ta da bunun uygulanması konusunda destek olmaktır. Derneğimiz; Yozgat bürokrasisinden, Yozgat halkından ve kadınlardan aldığı güçle amaçlarını gerçekleştirecektir. Buna canı gönülden inanıyoruz. Ve diyoruz ki; Artık yalnız değilsiniz. Sizler ve bizleri aynı amaçla, aynı çatı altında toplayan Anadolu Kadınları Dayanışma Derneği'mize desteklerinizi bekliyoruz. Memleketimizin kadınlarına sevgilerimizi ve saygılarımızı gönderiyoruz" diye konuştu.

Mustafa AVCI

15 Mart 2021 Pazartesi tarihinde eklendi ve 423 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız