Yarışma Kayıtları Devam Ediyor

Yarışma Kayıtları Devam Ediyor

Server Yaşam Vakfı bünyesinde çeşitli yaş gruplarına yönelik yapılan ve "Kaybedeni Olmayan"  yarışma 9. Ufka Yolculuk kayıtları büyük bir katılımla devam ediyor.

Sağduyulu Yaşam merkezinden hareketle bu yılın konusu olarak "Sağlıklı Yaşam" başlığı seçilen yarışmada katılımcılar üç kategoride hazırlanan eserlerden sorumlu tutuluyor.

Ufka yolculuk bilgi ve kültür yarışması Yozgat Temsilcisi Özcan Sağlam, yaptığı açıklamada; 18 Ocak tarihi itibari ile kayıt almaya başlayan Ufka Yolculuk yarışmasının her şeyden önce doğru inancı, doğru düşünceyi ve güzel ahlâkı öğreten güvenilir eserlerin okunmasını sağlamayı, okuma alışkanlığını geliştirmeyi; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Sağlam, "Sağlıklı yaşam için oku, sağlıklı yaşamı seç ve sağlıklı yaşam için harekete geç" parolası ile tüm genç ve çocukları davet eden Ufka Yolculuk ekibi bugün ve yarın için güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı, farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Tüm açılarıyla sağlıklı yaşama yeni bir pencereden bakmak isteyen katılımcılar, yarışma ile ilgili detaylı bilgilere Ufkayolculuk.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilirler.

SON KAYIT TARİHİ 12 NİSAN PAZARTESİ

Son başvuru tarihinin 12 Nisan Pazartesi olarak belirlendiğini vurgulayan Özcan, " yarışmaya Ufka Yolculuk web sitesinden "KAYIT OL" butonuna tıklayarak ya da okullardaki gönüllüler aracılığı ile kayıt yapılabilecek. Katılımcılar; 1.aşama sınava 11 Nisan Pazar - 12 Nisan Pazartesi 2021 tarihinde yapılacak bulundukları yerden interneti olan herhangi bir bilgisayar, tablet, PC veya akıllı telefon aracılığı ile 08.00- 20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak girebilecekler.  Değişen şartlar ve sağlık koşullarına uygun olması amacı ile randevulu sistemle yine online olarak yapılacak; 2. aşama sınav ise 23 Mayıs 2021 Pazar günü  10:00 - 12:00 saatleri arasında web sitesi üzerinden yayınlanacak sınav merkezlerinde bilgisayar, tablet, PC veya akıllı telefon aracılığıyla gerçekleştirilecek.   3 farklı kategoride düzenlenen yarışmada;

İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar,   "Nereden Geliyor Bu Sesler?",

Ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar " Bir Acayip Yolculuk",

Lise kategorisinde yarışmaya katılanlar ise " Sağlık Olsun! " kitaplarını okuyarak katılacaklar."diye konuştu.

BİRİNCİLER ÇEŞİTLİ HEDİYELERLE 

ÖDÜLLENDİRİLECEK

"Doğru bilginin en büyük ödül olduğu bu yüzden okuyan herkesin kazandığı Ufka Yolculuk Yarışmasında kitap okumayı daha da çok sevdirmek için birbirinden özel binlerce ödül verilecek. " diyen Özcan, "Türkiye geneli ödüllerde birinci, ikinci ve üçüncülere farklı özelliklerde laptop ve elektrikli kaykay; ilk 50' ye giren yarışmacılara da birbirinden özel ödülleri kazanma imkanı sunulacak. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı olan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen yarışmada ayrıca 81 ildeki paydaş STK'ların hazırladığı birçok ödül de yarışmacıları bekliyor" şeklinde konuştu.  

Rukiye BÜYÜKSOY

8 Mart 2021 Pazartesi tarihinde eklendi ve 282 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız