ETWİNNER ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

ETWİNNER ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

İl defa 13 İl, bin katılımcı öğretmen ve 100 eğitim veren (mentör) öğretmen ve 14 il koordinatörünün katılımıyla eTwinning çalıştayı düzenlendi. 

Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Mustafa 

Hakan Bücük başkanlığında gerçekleştirilen çalıştay  13 İl Müdürü, eTwinning Türkiye Koordinatörü M. Fatih Döğer ve Ulusal Destek Servisi- Mesleki ve Pedagojik Gelişim Sorumlusu Dr. Hülya Bal 'ın katılımlarıyla gerçekleşti. 

YOZGAT'TA DA

 HIZ KAZANDI

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğünde uzaktan ve karma eğitim modeline geçiş tüm ülke de olduğu gibi Yozgat'ta da hız kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Yozgat İl Müdürlüğü tarafından yürütülen uluslararası projelerdeki eğitim faaliyetlerine öğretmenlerimizin yüksek katılımı sayesinde uzaktan ve karma eğitim modeline geçiş tüm ülke de olduğu gibi Yozgat'ta da hız kazandı.

2 gün süren çalıştaya katılan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı öğretmenlere destek olduğunu belirtti.

Yazıcı," Bu projelerden olan eTwinning projelerine Yozgat'ta ilgi gün geçtikçe artıyor.

Hem genel anlamda Proje Tabanlı Öğrenme Yönteminin aktif olarak kullanılması hem 21'inci yüzyıl becerilerinin ve Bilişim Teknolojileri kullanım becerisinin artırılmasına ciddi katkı sağlayan eTwinning projelerinde çalışan çok sayıda öğretmen bulunmaktadır. Çalıştaya ilimizden 6'sı eğitimci olmak üzere 25 öğretmenimiz dahil oldu. Çalıştaya katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederim.  İnşallah yapılmış olan çalıştay başarılı sonuçlar getirecek dedi.

Rukiye BÜYÜKSOY

26 Şubat 2021 Cuma tarihinde eklendi ve 413 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız