MUTLU SONA ULAŞILDI

MUTLU SONA ULAŞILDI

Yozgat Hizmet İş Sendikası ile Boğazlıyan Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı.

Boğazlıyan Belediyesinde çalışan kadrolu işçilerin, imzalanan toplu iş sözleşmesi ile yüzleri güldü.

Boğazlıyan Belediyesinde yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Belediye Başkan Yardımcısı Feramuz Bozoğlu, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, İşyeri Sendika Temsilcileri Hayati Yalçın ve Mehmet Yerlikaya katıldı.

TOPLU-İŞ SÖZLEŞMESİ 

ÜCRET ZAMMI

Boğazlıyan Belediyesi ile Yozgat Hizmet İş Sendikası arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi ücret zammı sosyal haklar hariç emekçi kardeşlerimizin taban ücretlerine, birinci yıl yüzde 30 ile yüzde 40, ikinci yıl yüzde 20, üçüncü yıl yüzde 20 zam yapılırken, memurlara yapılacak enflasyon farkı aynen uygulanacak.

SOSYAL HAKLARA YÜZDE 100 ZAM YAPILDI

Yozgat Hizmet İş Sendikası üyelerine kıdem zammı, yakacak yardımı, sosyal yardım paketi evlenme, doğum, tabi afet, ölüm yardımı gibi sosyal haklarına yüzde 100 zam yapılırken, daha önce Ramazan Bayramında ve Kurban Bayramında ödenen 200 TL Bayram Harçlıkları bin TL'ye yükseltildi.

"GECEMİZİ 

GÜNDÜZÜMÜZE 

KATARAK EMEKÇİ 

KARDEŞLERİMİZLE 

BİRLİKTE 

ÇALIŞMAKTAYIZ"

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar," Göreve geldiğimizden bu güne kadar Boğazlıyan ilçemiz için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak için, mesai kavramına bakmadan gecemizi gündüzümüze katarak emekçi kardeşlerimizle birlikte çalışmaktayız. 

Dinimizin gereği çalışanın alın teri ve emeğinin karşılığını, alın teri kurumadan ödedik ve ödeyeceğiz. Emekçi kardeşlerimiz şu iyi bilsinler ki, biz onları onlardan daha fazla düşünüyor ve seviyoruz. 

Onun için sendika teklif taslağından ne yazıyorsa, işçinin alın teri ve emeği üzerinde pazarlık olmaz dedik, hatta bayram harçlıklarını sendika teklif taslağında yazılı olan tutarın daha fazlasını vererek kabul ettik. İmzalanan toplu iş sözleşmesi tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

"TARİHİ BİR GÜN 

YAŞANMAKTADIR"

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Feman Zararsız ise yaptığı açıklamada;" Boğazlayan Belediyesinde imzalanan toplu iş sözleşmesi ile tarihi bir gün yaşanmaktadır.

 Boğazlıyan Belediye Başkanımız Gökhan Coşar, imzalanan toplu iş sözleşmesi ile soyadına yakışır şekilde emekçi kardeşlerimizi coşturmuştur. Tüm dünyanın pandemi nedeniyle zor günler geçirdiği bir dönemde Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar'ın emekçi kardeşlerimizin ücretlerine yapış olduğu ücret zammını ne bizler ne de emekçi kardeşlerimiz asla unutmayacak. 

Başta Boğazlıyan Belediye Başkanımız Gökhan Coşar olmak üzere, toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, Belediye Başkan Yardımcısı Feramuz Bozoğlu'na, İşyeri Sendika Temsilcimiz Hayati Yalçın ve Mehmet Yerlikaya, ya, sendikamız, şahsım, yönetim kurlumuz ve tüm emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi, sendikamıza Boğazlıyan Belediyesine ve tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

(HABER MERKEZİ)

23 Şubat 2021 Salı tarihinde eklendi ve 177 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız