"Aşı Uygulamaları Devam Ediyor"

"Aşı Uygulamaları Devam Ediyor"

Tüm Türkiye'de eş zamanlı ve tüm hızıyla devam eden Covid -19 aşı uygulamaları kapsamında; Cuma günü itibari ile Yozgat'ta da 65-69 yaş üstü aşı uygulamaları başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, "Ülkemizde eş zamanlı devam den Covid -19 Aşı uygulamaları ilimizde de tüm hızı ile devam etmektedir.  12 Şubattan itibaren 65-69 yaş üstü büyüklerimize de aşı uygulamaları başlamış ve 08:00-17:00 saatleri arasında Aile  Sağlığı Merkezlerimizde, gece 24:00 ' a kadar ise hastanelerimizde oluşturulan aşı odalarında tüm titizliği ile devam etmektedir.  Vatandaşlarımız istediği kurumda,  Merkezi  Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden  randevularını almak şartı ile aşılarını yaptırabileceklerdir" şeklinde konuştu.

Bakanlık tarafından aşı uygulanacak grup sıralamasında, birinci aşamadaki bireylerin aşılamaları devam ederken  öncelikli gruba ülkemiz genelinde valililerin, kaymakamların ve il müdürlerinin tanımlandığını da belirten Şahin, "14 Şubat Pazar günü Yozgat Şehir Hastanesinde Sayın Valimiz Ziya Polat Beyefendiye Emniyet  Müdürümüz Murat Esertürk'e Jandarma Komutanımız  Kıdemli Albay Ali Sefa Yılmaz'a ilk doz aşı uygulaması yapılmıştır" dedi.

Aşı uygulamalarının başladığı tarihten itibaren ilimizde uygulanan toplam aşı sayısının şu an itibari ile toplamda  23 Bin 444,  birinci doz aşı uygulanan kişi sayısı 20 Bin 405, ikinci doz aşı uygulanan kişi sayısının 3 Bin 39 olduğunu belirten Şahin, "Bu rakamların an itibari ile artarak devam ettiğini vurguladı. 

Bu süreçte çok büyük bir özveri ile çalışan sağlık personellerimize çok teşekkür ediyorum"  ifadelerini kullandı.

17 Şubat 2021 Çarşamba tarihinde eklendi ve 636 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız