Öğretmen Ve Okutmanlara Yönelik Seminer

Öğretmen Ve Okutmanlara Yönelik Seminer

Türkmenistan ve Kazakistan'da görevli öğretmen ve okutmanlara yönelik seminer verildi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Türkmenistan ve Kazakistan'da görevli öğretmen ve okutmanlara yönelik olarak, "Öğrenci Merkezli Proje Faaliyetlerinde Süreç Yönetimi" konularında 10 Şubat 2021 akşamı çevrim içi seminer verdi.

Seminere çevrim içi katılan ve açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış ilişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, 2021 yılında da proje tabanlı yoğun faaliyetlerinin olacağını ve "Öğrenci Merkezli Proje Faaliyetlerinde Süreç Yönetimi" seminerinin yapılacak çalışmalara katkı sağlayacağını ifade etti. Aşkabat, Nur-sultan ve Almatı'da özveri ile görev yapan öğretmen ve okutmanlara başarılar diledi. Seminerin konuşmacı konuğu Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya da teşekkür etti.

Seminer, Aşkabat Eğitim Müşavirliği ve Nur-Sultan Eğitim Müşavirliği ile Almatı Eğitim Ataşeliği görevlileri ile proje konularına ilgi duyan öğretmenlerden oluşan 55 civarında katılımcıyla gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, proje döngüsü yönetimi, proje tabanlı çalışmalar, proje tasarım teknikleri, projelerde kalite unsurları ile ilgili bilgiler paylaştı. Prof. Dr. Mustafa Böyükata kendi bilgi ve birikimleri ışığında eğitime ilişkin görüşlerini de aktardı.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, erken yaşta bilim okuryazarlığı becerileri kazandırmanın önemine değinerek; eğitim faaliyetlerinde öğrencilerin aktif katılım sağlayacağı proje tabanlı etkinliklere yer verilmesi gerektiğini vurguladı.

Katılımcıların yaptığı değerlendirmelerde, Prof. Dr. Mustafa Böyükata'nın nitelikli ve iyi hazırlanılmış bir sunum yaptığı, etkili bir yaklaşım ortaya koyduğu belirtildi. Dinleyiciler ile etkileşimli bir yol tercih ederek, katılımcılara sorular sormasının dikkatleri toplamada etkili olduğu ve gurubu dinç tuttuğu, böylece kavramları daha kalıcı ve güçlü öğrenmeyi sağladığı söylendi. Seminerde proje döngüsü, içeriğin açıklığı ve netliği gibi pek çok noktanın oldukça güzel bir biçimde ortaya konduğu ifade edildi. Prof. Dr. Mustafa Böyükata'nın öğrenci merkezli çalışmalarda; mizaç, karakter ve kişilik konularına vurgu yapmasının ve proje süreçli eğitim çalışmalarının altını çizmesinin önemli hususlar olduğu da aktarıldı.

Katılımcıların genel anlamda memnuniyetlerini ifade ettikleri programın sonunda; içtenlik, doğallık, eğitime adanmışlık ve heyecanla paylaştığı bilgiler için yöneticiler tarafından Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya teşekkür edildi. 

12 Şubat 2021 Cuma tarihinde eklendi ve 579 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız