Eğitim Seminerine Bürokratlardan İlgi

Eğitim Seminerine Bürokratlardan İlgi

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından verilen seminerler, Türkiye'nin farklı bölgelerinde olduğu gibi Başkent'te de ilgiyle takip edildi.

Ankara'nın Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından yapılan davet üzerine Prof. Dr. Mustafa Böyükata, öğretmen, öğrenci ve velilerin yanı sıra bürokratlarında yer aldığı 70 civarında katılımcıya yönelik olarak, 3 Şubat 2021 Çarşamba akşamı "TÜBİTAK Destek Programları ve Yarışmalarına Hazırlık Stratejileri" konulu seminer verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve diğer bazı yöneticilerin selamlama konuşmaları yanı sıra, 23. Dönem 

Yozgat Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurul Üyesi Dr. Osman Coşkun'un açılışta yaptığı konuşmayla başlayan seminerin moderatörlüğünü BİLSEM Müdürü Levent Gün yaptı.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata sunumu süresince etkileşimli ve özellikle öğrencilerle diyalog içerisinde tartışmalar açarak bilgiler paylaştı. TÜBİTAK programları ve proje yarışmaları, proje döngüsü yönetimi, proje tasarımı teknikleri, öğrenci projelerinin bilim okur yazarlığı boyutları ve proje çalışmalarında içeriğin kalitesi hakkında bilgiler paylaşan Prof. Dr. Mustafa Böyükata, proje tabanlı çalışmalarda hazırlık, uygulama ve sonuçlandırma süreçlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları ele aldı.

Katılımcıların sorularının da cevaplandırıldığı buluşmada, öğrencilerin ele alınan konulara gösterdikleri ilgi ve katılım dikkat çekici düzeydeydi. Prof. Dr. Mustafa Böyükata, onlara söz vererek kendilerini tanıtmalarını ve fikirlerini paylaşmalarını istedi.

Toplantı sonunda faydalı bir buluşma olduğunu belirten Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Metin Halıcı bütün katılımcılara teşekkür etti. Aslen Yozgatlı olan Metin Halıcı, daha önce Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalıştığı dönemlerden de tanıdığı belirterek, Prof. Dr. Mustafa Böyükata'nın kendisini adayarak bu tür hizmetleri yerine getirdiğini ifade etti ve kendisine teşekkür etti.

5 Şubat 2021 Cuma tarihinde eklendi ve 476 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız