İlçede Aşılama Çalışmaları Sürüyor

İlçede Aşılama Çalışmaları Sürüyor

Yozgat'ın Sarıkaya İlçesinde Covid-19 pandemisine karşı aşılama çalışmaları hızla devam ediyor.

Tüm yurtta olduğu gibi Sarıkaya ilçesinde de aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Aşılama çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammed İkbal Altındağ, hiçbir aksama olmadan planlanan aşılama programının devam ettiğini belirterek;" 11 Mart 2020 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından ilan edilen Covid -19 pandemisi tüm dünyayı etkilediği gibi ilçemizde de başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm vatandaşları ciddi şekilde etkiledi. Bu pandemi sürecinin en kısa sürede atlatılması ve eski günlerimize dönebilmenin herkesin tek temennisidir" dedi.

Salgının önüne geçilebilmesi için COVID-19 virüsüne karşı etkisini gösterecek olan en önemli uygulamanın aşı olduğunu vurgulayan Dr. Altındağ; "Bulaşıcı hastalıkların önüne geçmede aşı en güvenli ve en etkili yollardan birisidir. 

Aşılamadaki temel amaç birey ve toplumun bağışıklığının sağlanması ve salgınların önlenmesidir.

 Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla ülkemize getirilen aşıların dağıtımının tamamlanmasının ardından tüm sağlık çalışanları için aşılama süreci başlatılmış ve İlçemizde 14.01.2021 tarihi itibariyle sağlık çalışanları MHRS üzerinden randevularını alarak aşılanmaya başlanmıştır. 

CoronaVac aşısının ikinci dozu ise 28 gün sonra yapılacaktır. Aşılama için İlçemizde Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Devlet Hastanesi'nde aşı birimleri oluşturularak görev yapacak personeller görevlendirilmiştir.

Bu pandemi sürecinin mümkün olan en kısa sürede bitmesi için tedbir ve kısıtlamalara uymalı ve kararlılığınızı devam ettirerek sürece destek olmalıyız" diye konuştu.

29 Ocak 2021 Cuma tarihinde eklendi ve 400 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız