Kızlar Araç Belediyespor'a farklı yenildi

Kızlar Araç Belediyespor'a farklı yenildi

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar Hentbol Birinci Ligi'nde mücadele eden Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor takımı, Araç Belediyespor'u konuk etti.

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor, Araç Belediyespor'u kendi evinde ağırlarken konuk ekip müsabakayı 26-44'lık skorla kazandı.

Rıza Kayaalp Spor Salonunda oynanan müsabakayı Erzincan Bölgesi'nden Pınar Aksoy ve Alime Akpolat yönetti. Erzincan bölgesinden Rasim Karslı'nın gözlemci olarak görev yaptığı müsabakada temsilcimizin hataları dikkat çekti. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor müsabakaya tam kadro çıktı. Temsilcimiz, rakibi karşısında üstünlük kurmaya çalıştığı ilk dakikalarda etkili olmaya çalıştı. Konuk ekip agresif savunma ve hızlı hücumlarla sonuca gitmeye çalıştı.  Müsabakanın ilk bölümlerinde temsilcimizin rakibine karşı iyi mücadele etti. Savunmada agresif kalan parkenin sultanları, 6'ıncı dakikada skoru 5-1'e getirdi. Bu dakikadan sonra yaşanan top kayıpları konuk ekibin hızlı hücumlarla gol bulmasında etkili oldu.  İlk yarının 15 dakikasına kadar dengeli bir oyun geçerken bu andan sonra ilk yarı bitimine değin konuk Araç Belediyespor üstünlüğü ile devam etti.

 Semanur Buse Baran ve Zeynep Yüksektepe'nin daha ilk yarıda diskalifiye sınırına gelmiş olmaları da temsilcimizin oyununu etkiledi. 

Araç Belediyespor  soyunma odasına 2 gollük avantajlı 15-17 ile önde gitti. İkinci yarıda da konuk ekip Araç Belediyespor oyun kontrolünü eline aldı. Savunmadaki agresif oyununu sürdüren konuk ekip, çıktığı ataklardan da golle döndü. Temsilcimiz, rakibinin hızlı hücumlarına karşı koyamadı. Farkı artırmaya başlayan konuk takım tecrübesini sahaya yansıttı. İlk yarıya oranla ikinci yarıda kopuk bir oyun sergileyen temsilcimiz savunma da etkisiz kaldı.  Araç  Belediyespor ikinci yarıdaki etkili oyunu ile sahadan 26-44 galip ayrıldı.  Konuk ekip Araç Belediyespor'da Özgencan Uçar ve Serap Yiğit attığıkları 9'ar golle müsabakanın ve takımlarının en skorer isimleri oldular. Temsilcimiz Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor 'da Hilal Doğan 8, Semanur Buse Baran ise 5 golle takımına katkı verdi. Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor  Irmak Ak, Zeynep Yüksektepe, Semanur Buse Baran, Hilal Doğan, Simge İçer, Araç Belediyespor'dan Elif Küçükcankurtaran, Gizem Aydın, Cansu Erdoğdu, Zeynupnur Ulukoz  iki dakika cezası aldılar.  Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor'dan Atiye Gülseven, Simge İçer ve Hilal Doğan, Araç Belediyespor'da ise Elif Küçükcankurtaran, Burçak Danacı ve Zeynepnur Ulukoz sarı kart gördüler.

28 Ocak 2021 Perşembe tarihinde eklendi ve 149 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız