"20 LİRAYA BİR ÇİFTLİK NASIL KURULUR?"

"20 LİRAYA BİR ÇİFTLİK NASIL KURULUR?"

Bozok Üniversitesi Kariyer Merkezi ile İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde "Bir Girişimcilik Hikâyesi 20 Liraya Bir Çiftlik Nasıl Kurulur?" konulu çevrimiçi söyleşi düzenlendi.

Üniversite Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Bir Girişimcilik Hikâyesi 20 Liraya Nasıl Bir Çiftlik Kurulur?" konulu çevrimiçi söyleşiye Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız ve Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği Sistem Lideri Orhan Aztekin konuk olarak katıldı. 

Üniversite Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel, düzenlenen programın Üniversite Kariyer Merkezinin ilk etkinliği olduğunu söyledi. 

Bozok Kariyer Merkezinin yeni kurulmasına rağmen hedefleri ve hayallerinin çok yüksek olduğunu belirten Gazel, bundan sonraki dönemlerde de bu tür etkinliklerimiz devam edecek  dedi.

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bir insanın mesleğine bakılmaksızın kendisine hedef belirlediği takdirde, kararlılığı ve inancı varsa başaramayacağı bir işin olmadığını söyledi. 

İnsanın hayallerinin ardından koşması ama asla hayalperest olmaması gerektiğine dikkat çeken Karadağ,  "Bizim bir sloganımız var. Eğer inanıyorsanız başarırsınız. Başarmak, azimli, kararlı ve hedefi olmanın adıdır.  Yozgat Bozok Üniversitesi olarak hem eğitim-öğretimde hem de akademiada önemli mesafeler kat ettik. Yozgat Bozok Üniversitesi'nden mezun olan gençlerimizin başarı hikâyeleri ile bizleri gururlandıracaklarına inanıyor, söyleşinin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız da İŞKUR-Üniversite işbirliği ile düzenledikleri kariyer günleri ile başarıya ulaşan insanların hayat hikayelerini ve iş arama yöntemleri, özgeçmiş hazırlama teknikleri ve mülakat stratejileri gibi konularda online de olsa çalışmaların devam ettiğini belirterek İŞKUR faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. Kurulduğu günden bu yana organik tarıma verdiği önemle ismini duyuran Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği Sistem Lideri Orhan Aztekin de, çiftliğin kuruluş öyküsünü, ürettikleri ürünleri, organik tarımı ve projelerini anlattı. 

Aztekin,  "Her şey hayal etmekle başlıyor. Hayal ettiğiniz bir işe inanmakla başlarsanız sonunda mutlaka başarıya ulaşacaksanız. Biz de hayal ettik ve hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz."dedi.

 Aztekin, 2015 yılında Türkiye'nin En İyi Organik Tarım Çiftliği seçilmeyi başaran ve temellerinin 2013 yılında atıldığı Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği'nin kurulduğu günden bugüne ''organik tarımın merkezi'' olmak için çalıştığını ifade  etti.

30 Aralık 2020 Çarşamba tarihinde eklendi ve 623 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız