AY Veteran SK Kuruldu

Yozgat Yetiştirme Yurdundan ayrılan ve daha önce spor yapmış 40 yaş üstü futbol takımı kuruldu.

AY Veteran SK Kuruldu

Yozgat Yetiştirme Yurdundan ayrılan ve daha önce spor yapmış 40 yaş üstü futbol takımı kuruldu.

Türkiye'de bir ilk olarak Yozgat ilinde kurulan Yozgat YURTAY Veteran SK (Yozgat Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Veteran Spor Kulübü Derneği) 40 yaş üstü bir futbol takımı Yozgat Valiliği (İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü) tarafından kuruluş yazısı ile resmen kurdu.

Yozgat YURTAY Veteran SK şuan için hiçbir resmi olarak şuan hiçbir Federasyonu'na tabi olmayan kulüp, Yozgat ilinde faaliyet gösteren Yozgat ASKF (Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu)'na üyelik için ileriki günlerde müracaatta bulunacak.

Yozgat YURTAY Veteran SK aynı zamanda bir dernek olarak ta faaliyet gösterecek olup, önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya hazırlanıyor. Bu amaçla, Yozgat YURTAY Veteran SK Pandemi sonrasında ilk faaliyetlerine başlayacak.

Kuruluş çalışmaları yaklaşık 2 yıldır devam ettiğini belirten Kurucu Başkan Hakan Çeliksoy;"  Yozgat YURTAY Veeran SK Yozgat Valiliği (İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü) tarafından 7 Eylül 2020 tarihinde 5253 Sayılı Dernekler Kanunu hükümlerine göre incelenmiş olup, Kanuna uygunluğu tespit edilerek 66.014.060 Kütük Numarası ile kurulmuştur. Yozgat Yetiştirme Yurdundan ayrılan ve daha önce bilhassa Yozgat SHÇEK (Yozgat Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ve Gençlik Spor Kulübü)'nde spor yapmış 40 yaş üzeri aşağıdaki kişiler ile kurulmuş olup, üye kayıtlarına başlanmıştır." dedi.

21 Aralık 2020 Pazartesi tarihinde eklendi ve 454 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız