Hemşerimizden Bir Eser Daha

Yozgat Akdağmadeni nüfusuna kayıtlı olan, şiir-tiyatro-müzik gibi sanatsal konularla uzun zamandır ilgilenen, İstanbul'da ikamet eden Murat Baha Erbil'in , Yüreğimde ki Tutku isimli şiir kitabı yayımlandı.

Hemşerimizden Bir Eser Daha

Yozgat Akdağmadeni nüfusuna kayıtlı olan, şiir-tiyatro-müzik gibi sanatsal konularla uzun zamandır ilgilenen, İstanbul'da ikamet eden Murat Baha Erbil'in , Yüreğimde ki Tutku isimli şiir kitabı yayımlandı. Tunç yayıncılık tarafından basılan eser, ülkemizin seçkin kitapçılarında yerini aldı.

MURAT BAHA ERBİL KİMDİR?

1975 yılında doğdu. İlkokulu; Akdağmadeni Yusuf Ziya ilk öğretim okulunda orta okulu Akdağmadeni lisesinde liseyi de Akdağmadeni Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı.1997 yılında askere gitti. Şırnak'ın Gabar Dağı'nda vatani görevini tamamladıktan sonra memleketi olan Yozgat'ta müzikle uğraştı. Tabi bu arada hiç şiirden kopmadı. Hep sosyal işlerle uğraştı. Bilardo Okulu açtı ardından lokal işleti. Son olarak İstanbul'a yerleşti ve hala orada ikamet etmektedir. Kendi ismine benzeyen şairler ve akrabaları olduğu için Orhan Veli'den esinlenerek babasının ismini kısaltarak (bahaeddin) Baha ismini kullanmaya başladı. Bundan sonra Murat Baha Erbil olarak tanınmaya başladı. Türkiye'nin en kalabalık korosu olan Ekrem Ataerin korosunda görev aldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

ESERLERİ

Tiyatro eseri:

Yetiş doktor kriz var Şiirleri: Bu Sabah,Her An Yanımızda; Ömürden; Gıcıklığına Bahar Dolusunda, Sönmeyecek, Yeter ki Yaşasın, Zor Geliyor, Belki Düşersin, Düşündükçe, Yanlızım,Yalan

Karanlıktaki Dost, Deli Gönlüm, Yüreğimdeki Tutku, O Gece Cıbırlar Günü, Sarayburnu'nda, Özledim Anne

10 Aralık 2020 Perşembe tarihinde eklendi ve 1440 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız