ÖĞRENME HAYAT BOYUDUR

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Hayat Boyu Öğrenme" projesi kapsamında İl genelinde açılan 886 kursa 15 Bin 899 kursiyer katıldı. Bu kursiyerlerden 8 Bin150 kişiye sertifikaları verildi.

ÖĞRENME HAYAT BOYUDUR

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Hayat Boyu Öğrenme" projesi kapsamında İl genelinde açılan 886 kursa 15 Bin 899 kursiyer katıldı. Bu  kursiyerlerden 8 Bin150 kişiye sertifikaları verildi.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı,  Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında  kurumlarının, dünyayı ve Türkiye'yi de etkileyen COVID 19 salgınına karşı pandemi döneminde de, cerrahi maske, ayaklı dezenfektan aparatı, tıbbi tulum üreterek ülkenin salgına karşı mücadelesinde kendi imkanları ölçüsünde destek olduğunu ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

Yazıcı, " Halk Eğitim Merkezlerimiz Okuma-Yazma, Meslek Edindirme, Sanatsal ve Sportif Kurslar, Yabancılara Türkçe Eğitimi, Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneksel Sanatlar ile 3 Bin 600'den fazla modülüyle halkımıza hizmet etmektedir. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılmış olan "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında ilimiz genelinde okuma-yazma bilmeyenlerin alan taraması yapılmış, tespit edilen vatandaşlarımız için kurslar Halk Eğitim Merkezleri vasıtasıyla başlatılmış ve bu zamana kadar açılan 715 kurtsa 4 bin 388 kursiyerimiz okuma yazma öğrenmiştir. 

Aynı zamanda Hayat Boyu Öğrenme kapsamında İlimiz genelinde Halk Eğitimi Merkezlerinde ortaöğretim mezunlarına Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi sınavlarına hazırlık amacıyla Destekleme ve Yetiştirme Kursları açılmıştır. 

Kurslarımıza il genelinde 299 öğrenci devam etmektedir.

Yine Milli Eğitim  Bakanlığımızın  "Pandemi Dönemi Veli Eğitimi" kapsamında hazırlamış olduğu kurs programına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Halk Eğitim Merkezlerimiz bünyesindeki kurslarımız uzaktan eğitim şeklinde devam edecektir. 

Bu vesile ile çalışmalarımızda emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz." diye konuştu.

20 Kasım 2020 Cuma tarihinde eklendi ve 404 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız