"Sigara dumanı virüsü uzak mesafeye ulaştırıyor"

Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, sokaklarda alınan sigara içme yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Sigara dumanı virüsü  uzak mesafeye ulaştırıyor"

Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, sokaklarda alınan sigara içme yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Korona virüs salgını nedeni ile ülke genelinde şehirlerin kalabalık cadde ve sokaklarında sigara içme yasakları getirildi. Bu yasağın ardından vatandaşların bir çok soru sorduğunu belirten Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, 5 konuda soruları cevaplayıcı açıklamalarda bulundu.

Coşkun, "Ülkemizde korona virüs ile mücadele kapsamında şehirlerin ana arterleri ve sokaklarında sigara içme yasağı getirildi. 

Vatandaşlarımız açık alanda sigaranın neden yasaklandığı ile ilgili sorular soruyor. Bu konuda 5 konuda soruları Yeşilay olarak cevaplamaya çalıştık. 

Birinci konumuz açık alanlarda sigara içmek doğru maske kullanımını engelliyordu. 

Damlacık yoluyla virüsün bulaşma riski daha da artıyor.

 Sigara dumanı yoluyla virüs uzak mesafeye ulaşıyor. 

Dördüncü konu başlığı ise virüsün hava asılı kalma ihtimalini arttırıyor. Son konu ise daha önce hiç sigara içmemiş pasif içici olarak tabir ettiğimizin kesimin risk oluşturmasıdır. 

Salgınla mücadele kapsamında alınan tüm tedbirlere vatandaşlarımızın en iyi şekilde uyması ile korona virüsü def edebileceğiz" dedi. 

20 Kasım 2020 Cuma tarihinde eklendi ve 366 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız