"ULUSLARARASI ALANLARDA TANITILMALI"

Yozgat Valisi Ziya Polat, beraberinde AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı ile birlikte Sarıkaya'da bulunan Tarihi Roma Hamamında incelemelerde bulundu.

"ULUSLARARASI ALANLARDA TANITILMALI"

Yozgat Valisi Ziya Polat, beraberinde AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı ile birlikte Sarıkaya'da bulunan Tarihi Roma Hamamında incelemelerde bulundu.

Vali Polat, incelemeler sonrası yaptığı açıklamada, Tarihi Roma Hamamının dünyada eşi ve benzerine zor rastlanılan büyük bir tarihi değer olduğunu belirterek, burayı Yozgat ve ülke turizmine kazandırmanın çalışması içerisinde olacaklarını söyledi.

Milletvekili Yusuf Başer'de 2000 yıllık Tarihi Roma Hamamı'nda incelemelerde bulunduklarını belirterek, Roma Hamamının bir benzerinin sadece İngiltere' de olduğunu ifade etti. 

Başer, Tarihi Roma Hamamının Sarıkaya açısından bir değer olduğunu ve bu değerin ülke genelinde ve uluslar arası alanlarda tanıtılması gerektiğini kaydetti. 

ESNAF ZİYARETİNDE 

BULUNDU

Yozgat'ta ilçe ziyaretlerini aralıksız sürdüren ve bu kapsamda esnaf ziyaretlerinde de bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, Sarıkaya'da Tarihi Roma Hamamı incelemelerinin ardından ilçe esnafını da ziyaret ederek, Kovid-19 tedbirleri konusunda uyarılarda bulundu.

Vali Polat, Kovid-19 salgınına karşı il genelinde her türlü tedbirlerin alındığını belirterek, buna yönelik denetimlerinde sürdürüldüğünü söyledi.

Esnaflarla sohbet edip işleri hakkında bilgi alan Vali Polat, "Salgın döneminde herkesin gerekli tedbirleri alması gerekir. Alınan tedbirlere uyulduğu takdirde bu salgın hastalığından kısa sürede kurtuluruz. Toplumsal duyarlılık burada çok önemli herkesin bu duyarlılığa, başta kendi sağlığı, ailesi ve çevresi için uyması gerekir. Özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim."diye konuştu.

Sarıkaya esnafı da Vali Polat'a ziyaretlerinde dolayı teşekkür ederek,şunları ifade ettiler: "Valimizin işyerlerimizi ziyaret etmesi bizleri onurlandırdı ve mutlu etti. İşlerimiz hakkında bilgi aldı ve sorunlarımızı dinledi. 

Valimize ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz."

"Halkla iç içe halkla beraber siyaset yapacağız"

AK Parti Yozgat İl Başkan Adayı Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, İktisat Uzmanı Hüseyin Durusoy, Siyasetin toplumun genel ihtiyaçlarını konuşarak, tartışarak ve uzlaşarak karşılamanın evrensel yolu olduğunu belirterek, "Halkla iç içe halkla beraber siyaset yapmayı hedefliyoruz."dedi.

AK Parti İl Başkanı Adayı Hüseyin Durusoy, yaptığı açıklamada; başkan seçilmesi halinde nasıl bir çalışma içerisinde olacağını anlattı.

Durusoy, "Biz siyaseti uzun vadeli düşünüyoruz. Kamunun ve toplumun beklentilerini kişisel çıkarlarımızın üstünde tutan, erdemli bir uğraşı olarak görüyoruz. Toplumumuzun dinamizmine güveniyor, farklılıklar içerisinde birlikteliği koruyarak, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir siyaset anlayışı içerisinde, bütün yönetim kurulu üyelerimizle birlikte, ortak aklın hâkim olduğu bir yönetim arzu ediyoruz. Halkla iç içe halkla beraber siyaset yapmayı hedefliyoruz."dedi.

Her zaman olumlu ve uyumlu bir çalışma içerisinde olacaklarını vurgulayan Durusoy, "Ak Parti İl Başkanı olarak Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Talimatlarını uygulayarak, Sendikalarımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, Ticaret ve Sanayi Odalarımız, Esnaf ve sanatkâr Odalarımız, Ziraat odalarımız ve meslek odalarımız ile her zaman olumlu ve uyumlu bir çalışma içerisinde olacağız İşçi ve memur sendika üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve beklentilerini korumak, insan onuruna yaraşır bir hayat düzeyi sağlamak için elverişli ücret ve sosyal yardımları ile daha iyi çalışma şartları ve mesleki saygınlık kazanmaları, Üyelerine tayin ve nakillerinde adaletli ve hukuka uygun davranılması, Aile bütünlüğünün sağlanması ve korunması ile aile fertlerinin, eğitim, sağlık, sosyal ve hayat şartlarının iyileştirilmesini ve geliştirilmesi, konularında Sendika Üyelerinin dil, din, ırk, mezhep ve siyasi düşünce farkı gözetmeksizin sorumluluklarını bilen insanlar olarak yetişmesi, toplumun adalet ve barış içinde yaşaması, toplumsal meseleler karşısında sorumluluk bilinci ile düşüncelerini ortaya koyması ve bunların mücadelesini yapması, hususlarında yapılacak her türlü gayret ve çalışmalarda sendikalarımızın yanında, her daim onların destekçileri olacağız. Ziraat odalarımız, Ticaret borsamız, Birlik ve Kooperatiflerimiz ile de yakın diyalog içerisinde olacağız. 

Çiftçilerimizin gelirlerini ve refah düzeyini yükseltmek amacı ile Tarımsal ve hayvansal ürünlerin verimini ve çeşitliliğini artırmak için gayret içerisinde olacağız. Bölgesel kalkınma planları ve projeleri oluşturarak Şehrimizin kalkınmasına için gayret göstereceğiz. Devletimizin imkanların dan her bir fertlerimizin adil bir şekilde yararlanmaları ve herkesin geçimini sürdürebileceği bir gelir seviyesine sahip olması, gelir paylaşımında adaleti sağlamak, devletimizin imkanlarına ve kurumlara ulaşmada fırsat eşitliği oluşturmak temel hedefimiz olacaktır. Adalet ve Kalkınma Partimizin 2023-2053 ve 2071 Vizyonunu gerçekleştirmek, Cumhur Başkanımız ile yüce milletimiz arasındaki bağı güçlendirmek için, bütün gücümüzle çalışacağız."ifadelerini kullandı. 

7 Kasım 2020 Cumartesi tarihinde eklendi ve 1312 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız