İLMEK İLMEK İŞLENİYOR

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar'ın 'en büyük hayalim' olarak nitelediği organize sanayi bölgesi ilmek ilmek işleniyor.

İLMEK İLMEK İŞLENİYOR

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar'ın 'en büyük hayalim' olarak nitelediği organize sanayi bölgesi ilmek ilmek işleniyor. 

Coşar, Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi'nin web sitesi, resmi KEP ile kurumsal sosyal medya adreslerinin alındığını ve Organize Sanayi Bölgeleri üst kuruluşunun (OSBÜK) üyesi olunduğunu söyledi.

Projenin geçtiğimiz ay içerisinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak, 357 sicil numarası ile tüzel kişiliğini alıp resmi olarak kurulduğunu anımsatan Başkan Coşar, "Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi'nin tescili alındıktan sonra müteşebbis heyet ve yönetim kurulu toplantıları yapılmış imza sirküleri çıkartılmış ve vergi numarası alınmıştır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza MEYDİP portalı başvuru sürecimizin ardından kullanıma açılmıştır. Bu süre zarfından bu günümüze kadar, projemizin plan aşamaları hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi'ne ait, halihazır harita ile 1/100.000 ölçekli haritalar onaylanmıştır. Zemin etüd çalışmaları parselasyon imar uygulamaları için  resmi kurumlarla irtibata geçildi. CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.ŞYozgat İl Müdürlüğü, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü, AFAD Yozgat İl Müdürlüğü, Yozgat Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Yozgat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Yozgat Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü, Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü, Karayolları Kayseri 6. Bölge Müdürlüğü, Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Yozgat TEİAŞ İl Müdürlüğü" kurumlarımızla irtibata geçilmiştir" diye konuştu. Başkan Coşar, yakın zaman dilimi içerisinde, Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi'nin zemin etüdü çalışmalarının başlayacağını dile getirerek "Ardından ise alt yapı ve üst yapı çalışmalarına başlanacaktır. Bugün de, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Kararına istinaden, 1/5.000 ölçekli kadastral paftası ve parsel listesi ekte yer alan; 107 ada 1, 2, 3, 4, 26, 36, 37, 38 ve 43 parsel no'lu toplam 159.510,98 m² yüzölçümlü 9 adet özel mülkiyetin taşınmazın tapuda Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi adına tescil edilmek üzere, kamulaştırmaya esas kamu yararı kararı alınmıştır" dedi.

30 Ekim 2020 Cuma tarihinde eklendi ve 1268 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız